fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Charles má pozitívny test na koronavírus! Kto ďalší je s ním v karanténe?

Vykazuje mierne symptómy a momentálne je v karanténe v Škótsku. Camilla má negatívny test.

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Charles má pozitívny test na nový koronavírus, podľa vyjadrenia Clarence House v stredu ráno. ,,Vykazuje mierne príznaky, ale inak je v dobrom zdravotnom stave a počas posledných niekoľkých dní pracoval ako obvykle,” uviedla správa. Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu má na test negatívny výsledok a pár je teraz v Škótsku v karanténe.

Minulý týždeň Charles a Camilla odcestovali do Birkheadu, svojho domova na panstve Balmoral. Podľa Clarence House, Charles bol testovaný NHS v neďalekom Aberdeenshire po tom, čo splnil ich kritériá.

„Nie je možné zistiť, od koho princ chytil vírus kvôli vysokému počtu zákaziek, ktoré vykonal vo svojej verejnej úlohe v posledných týždňoch,“ čítalo sa vo vyhlásení.

Oznámenie prichádza takmer dva týždne po tom, čo Charles zrušil plánovaný výlet do Jordánska, ale pokračoval ďalšími verejnými úlohami, napríklad slávnostným odovzdaním cien Prince’s Trust Awards a slávnostnou zbierkou venovanou austrálskym požiarom.

Vo štvrtok kráľovná Alžbeta a princ Filip odcestovali na hrad Windsor, kde sa počas krízy sami izolujú. Iní kráľovskí kolegovia tiež znižujú svoju pracovnú záťaž a začínajú pracovať z domu. Až do posledného aprílového týždňa sa do kráľovského denníka neznačia žiadne povinnosti.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle opäť porušuje kráľovský protokol: Čo na to kráľovná?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vanityfair.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií