fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Charles si kvôli koronavírusu ruky už nepodáva! Pozrite sa, čo robí

Koronavírus sa nevyhýba ani kráľovskej rodine. A princ Charles bol nútený nájsť riešenie, ako sa jeho prenosu vyhnúť.

Máte tip? napíšte nám mailom
Ohrození koronavírusom nie sú len obyčajní ľudia. Covid – 19 straší aj britskú kráľovskú rodinu. A aby sa predišlo zvýšenému riziku nakazenia, princ Charles sa rozhodol nepodávať ruky, ale zdraviť sa ako skúsený jogín.

Princ Charles si už ruky nepodáva

Princ Charles, ktorého úloha člena kráľovskej vyžaduje množstvo stretnutí, a teda aj fyzických pozdravov, našiel zázračné riešenie, ktoré mu nedovolí báť sa koronavírusu. Svojich priateľov a obchodných partnerov začal zdraviť zaujímavým spôsobom. Toto „namaste gesto“, ktoré sa v Ázii bežne používa, je nielen symbolom vďačnosti, ale aj spôsobom, ako sa pozdraviť. Tento zdvorilý a zhovievavý pozdrav je skvelým trikom, vďaka ktorému sa budúci panovník vyhne problémom.
Kráľovská expertka má však na toto gesto iný názor. Podľa nej sa princ Charles snaží na seba upútať pozornosť médií a zvýšiť popularitu britskej kráľovskej rodiny. „Princ Charles hovorí, že mu je nepríjemné nepodať si ruky kvôli coronavírusu,“ uviedla na Twitteri. Svoje vyjadrenie doplnila pomerne vtipným videom ilustrujúcim jej slová. „Dnes popoludní natiahol ruku dvakrát, než si ju v poslednej chvíli stiahol. Zasmial sa a povedal, že je príliš ťažké sa takto nezdraviť.“

Koronavírus výrazne zasiahol aj Veľkú Britániu

Treba povedať, že syn kráľovnej Alžbety už nie je najmladší a je jedným z ľudí, ktorí sú vírusu najviac vystavení. A čo je horšie, jeho matka, ktorá už budúci mesiac oslávi 94 rokov, je ohrozená ešte viac. Aj preto Buckinghamský palác prijal opatrenia.
Nedávno, počas slávnostného inauguračného konania, sa babička známych princov na verejnosti ukázala s rukami v dlhých bielych rukaviciach. Naposledy prijímala podobné opatrenia pred takmer 50-timi rokmi. Vtedy vláda celého Lamanšského prielivu upozorňovala na zvýšenú úmrtnosť u starších osôb, ktoré boli infikované vírusom chrípky.
Dlhé biele rukavice mala na sebe kráľovská výsosť krátko po odhalení „bojového plánu“ proti epidémii koronavírusu britského premiéra Borisa Johnsona. Zdroj blízky palácu odhalil pre časopis Telegraph, že jej veličenstvo, kráľovná Alžbeta II., „sa riadila všetkými odporúčaniami vydanými vládou.“ A to vzhľadom na epidémiu, ktorá v súčasnosti zasiahla Veľkú Britániu, v ktorej je potvrdených viac ako 51 ľudí nakazených koronavírusom. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dokonca odporúča ľudom vo veku nad 60 rokov, aby sa vyhýbali zónam, kde sa pohybuje väčšie množstvo ľudí.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií