fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ George a princezná Charlotte posielajú kráľovnej „vtipné videjká“

Aj deti z Cambridge patria medzi kráľovské rodiny, ktoré počas karantény využívajú technológiu vo svoj prospech. Napríklad aj pri komunikácii s kráľovnou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po tom, čo sa kráľovná Alžbeta a princ Filip minulý mesiac izolovali na zámku Windsor, informovali ich asistenti, že kráľovná, ktorá miluje klasické listy, začala vo veľkom komunikovať cez telefón a prostredníctvom videorozhovorov.

Podľa The Sun tieto zručnosti využíva aj na to, aby zostala v kontakte so svojimi vnúčatami, princom Georgeom, princeznou Charlotte a princom Louisom, ktorí sú so svojimi rodičmi v ich vidieckom dome v Norfolku.

Zdroj hovorí, že deti z Cambridge využívajú technológiu na to, aby pomohli duchu spolupatričnosti aj napriek spoločenskému dištancu. ,,Kate Middleton zabezpečuje, aby princ George, princezná Charlotte a princ Louis hovorili s kráľovnou, ktorú familiárne volajú ,,Gan Gan” a s princom Philipom, tak často, ako je to možné.” uviedol zasvätenec. ,,Starší dvaja telefonujú alebo posielajú vtipné videjká Windsoru.” Obsah videí nám síce ostáva neznámy, ale kráľovská trojica nám už dokázala, že sú zohratí, keď na Instagrame potleskom ocenili zamestnancov NHS.

Tiež radi hovoria so svojim starým otcom, princom Charlesom, a prekvapivo sa témy ich rozhovorov zväčša točia okolo životného prostredia. ,,Radi sa zhovárajú s dedkom Charlesom a dostávajú od neho veľa užitočných rád o zvieratách a kvetoch a hovoria s ním o baránkoch, veveričkách a o vysokohorskom dobytku.” Keď sa však rodina dozvedela o Charlesovej diagnóze na koronavírus, ich reakcia bola menej technologicky vyspelá. Namaľovali mu ručne vyrobené karty „skoré uzdravenie“ a poslali ich do Charlesovho domu v Škótsku.

Prečítajte si tiež:
Otec Meghan Markle zverejnil nelichotivé fotografie svojej dcéry

Technika sa stáva súčasťou kráľovninho života

Kráľovná je už dlho považovaná za technicky dôvtipnú, čo jej pomáha prekonať aj momentálnu koronavírusovú krízu. Prvýkrát dostala iPad v roku 2011, údajne na odporúčanie jej vnukov, princa Harryho a princa Williama. V tom čase ho využívala hlavne počas dlhého cestovania vlakom, no odvtedy ho využíva hlavne na rekreačné aktivity. Napríklad cez neho môže sledovať svoje kone, keď nemôže navštíviť stajňu. (Sú vybavené najmodernejším CCTV a kráľovná dokonca naživo sledovala narodenie niekoľkých žriebät z pohodlia svojho domova.)

Technika sa teraz stáva dôležitou súčasťou aj jej profesionálneho života. Zdroj informoval Telegraph, že predstavitelia vlády ju cez videokonferenčné hovory informujú o naliehavých záležitostiach štátu. V piatok mali takéto prvé virtuálne stretnutie v histórii. Kráľovná bola na zámku Windsor, zatiaľ čo sa Michael Gove, barónka Natalie Evans, Robert Buckland a Jacob Rees-Mogg zišli v zabezpečenej rokovacej miestnosti kabinetu.

V nedeľu kráľovná vyzvala svojich občanov, aby dištancovanie brali vážne. ,,Chcem tiež poďakovať tým z vás, ktorí ostávajú doma a pomáhajú tak chrániť zraniteľných a šetria tak mnoho rodín bolesti, ktorú už cítia tí, ktorí stratili svojich milovaných.” uviedla. Jej rodina už ukazuje, že je možné udržať si pevné zväzky aj napriek vzdialenosti.

Prečítajte si tiež:
Kate a William prezradili, čo ich deti robia vo voľnom čase
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vanityfair.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií