fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry a Meghan Markle napísali nahnevané listy 4 britským bulvárom

Meghan Markle a princ Harry napísali listy britským bulvárom The Sun, Daily Mail, Daily Mirror a Daily Express, aby im dali vedieť, že sa už viac nebudú angažovať s nimi, s ich online článkami ani s nedeľnými vydaniami. V listoch sa hovorí, že už sa viac nechcú „ponúkať na lákanie čitateľov na skreslené informácie“.

Máte tip? napíšte nám mailom

Listy britským bulvárom vysvetľujú, že nové mediálne nariadenia korelujú s odstúpením vojvody a vojvodkyne od kráľovských povinností.

Keďže manželia už viac nežijú z verejných financií, nemusia sa spájať s publikáciami o kráľovskej rodine, ktoré podávajú správy a zúčastňujú sa na kráľovských rodinných stretnutiach.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu poslali nahnevané listy britským bulvárom

„Keďže vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu začínajú ďalšiu kapitolu svojho života a už nedostávajú žiadnu podporu financovanú z verejných zdrojov, píšeme o stanovení novej politiky vzťahov s médiami, konkrétne v súvislosti s vašou organizáciou,“ začal list.

„Hovorí sa, že prvou povinnosťou žurnalistiky je pravda. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu s tým z celého srdca súhlasia.”

„Je však vážne znepokojujúce, že médiá, ako vplyvný segment, sa už mnoho rokov snažia izolovať od zodpovednosti za to, čo hovoria alebo tlačia – aj keď vedia, že informácie sú skreslené, nepravdivé alebo sa úplne vymykajú zdravému rozumu. Ak sa sila využíva bez zodpovednosti, dôvera, v ktorú všetci dúfame, je v tomto veľmi potrebnom priemysle narušená.”

„Takýto spôsob podnikania vyžaduje reálne ľudské náklady a ovplyvňuje každý kút spoločnosti.“  

„Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu vedia o ľuďoch, ktorým sa rozpadli životy kvôli úplne zbytočným dôvodom, ako je napríklad aj fakt, že štipľavé klebety zvyšujú príjmy z reklamy,“ píše sa v liste.

Prečítajte si tiež:
Otec Meghan Markle zverejnil nelichotivé fotografie svojej dcéry

„Týmto Vás upozorňujeme, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa sa už viac nebudú angažovať s Vašim časopisom. Nedôjde k žiadnym potvrdeniam ani nulovej angažovanosti. Toto je tiež zásada, ktorá sa týka ich komunikačného tímu s cieľom chrániť tento tím pred tou stranou odvetvia, ktorú čitatelia nikdy nevidia.“

Vojvoda a vojvodkyňa dodali, že „táto politika nie je o vyhýbaní sa kritike.“

„Nejde o zastavenie verejnej konverzácie alebo cenzúru presných správ,“ dodali. „Médiá majú všetky práva na podávanie správ alebo názorov o vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu, či už dobrých alebo zlých. Nemôže to však byť založené na lži.“

Dodali, že sa tešia na spoluprácu s „novinármi a mediálnymi organizáciami na celom svete, s regionálnymi a miestnymi médiami a mladými, začínajúcimi novinármi“.

Toto oznámenie prišlo pred Marklovým prvým súdnym pojednávaním s The Mail, ktoré sa bude konať v piatok na diaľku. Vojvodkyňa podnikla právne kroky proti médiu po tom, čo uverejnil úryvky z jej súkromného listu, ktorý napísala svojmu otcovi.

Britské médiá sú už dlhšie kritizované za to, že sa venovali vojvodkyni, ešte predtým, ako sa stala členkou kráľovskej rodiny.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton siahla po módnom doplnu za 20eur. Mať ho môžeš aj ty

V roku 2016 vojvoda zo Sussexu potvrdil, že chodí s Markle vo vyhlásení, ktoré spätne vyústilo s tlačovými vyhláseniami s „rasovým podtónom komentárov“.

„Niektoré z nich boli veľmi verejné – titulky národných novín; rasové podtóny komentárov; otvorený sexizmus a rasizmus sociálnych médií a komentáre k webovým článkom,” napísal.

„Niektoré z nich boli skryté pred verejnosťou – nočné zákonné naťahovačky, aby sa hanebné príbehy nedostali do novín; ako jej matka musela zápasiť s fotografmi, aby sa dostala k svojim vchodovým dverám,” dodal.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj insider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií