fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry má psychické problémy: Chodí na terapiu

Máte tip? napíšte nám mailom

Manžel Meghan Markle, princ Harry, priznal psychické problémy a návštevy terapeuta. O jeho problémoch takmer nikto netušil.

Mladší syn princa Charlesa počas svojho prvého verejného vystúpenia od odchodu z kráľovskej rodiny, tzv. Megxitu, priznal, že už tri roky podstupuje terapiu. Dôvodom je smrť jeho matky, princeznej Diany, ktorá zomrela pri tragickej dopravnej nehode v Paríži v roku 1997. Harry mal vtedy len 12 rokov.

Princ Harry navštevuje terapeuta

Prvé verejné vystúpenie v tomto roku odkedy manželia zo Sussexu odišli z kráľovskej rodiny bolo prekvapujúce. V piatok 7. februára 2020 v Miami sa princ Harry a Meghan Markle zúčastnili súkromnej konferencie v 1 Hot v South Beach, organizovanej americkou finančnou holdingovou spoločnosťou JP Morgan. Pri tejto príležitosti sa vojvoda zo Sussexu rozhodol hovoriť o svojich problémoch s duševným zdravím.

Podľa časopisu New York Post na tejto konferencii vystúpila so svojím prejavom najskôr Meghan Markle. Hneď po nej vystúpil na pódiu princ Harry, ktorého Meghan označila za  „svojho milovaného manžela“. Princ Harry sa vo svojom prejave zdôveril s problémami, ktoré má. Rozprával o terapii, ktorú navštevuje posledné 3 roky. Tá mu pomáha zvládnuť traumu spôsobenú náhlou smrťou jeho matky Diany v roku 1997. Podľa časopisu New York Post,  princ Harry vo svojom prejave: „Vysvetlil, ako ho udalosti jeho detstva ovplyvnili a ako hovoril s odborníkom na duševné zdravie.”

Meghan Markle prežíva náročné obdobie

Nie je to prvýkrát, čo princ Harry porovnal mediálny tlak, ktorý prežíva spolu s manželkou  Meghan Markle s tým, čo zažila jeho matka. Už v tlačovej správe uverejnenej v októbri minulého roka 35-ročný Brit povedal: „Moje najväčšie obavy sú, že sa história zopakuje. Videl som, čo sa stalo osobe, ktorú stále milujem. Problémy, ktoré mala, všetci považovali za triviálne a nikto sa tým nezaoberal. Stratil som matku a teraz vidím svoju manželku, ktorá sa stala obeťou tých istých mocných síl.“

Prečítajte si tiež:
Dj Kansert je len 15 ročný hip-hopový Dj a producent, ktorý už vydal svoj prvý album

Mediálny nátlak dohnal nakoniec manželov zo Sussexu k radikálnemu rozhodnutiu. Vzdali sa funkcií vyšších kráľovských členov a  usadili sa v Kanade.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií