fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry: Stretnutie s Meghan mi dalo “rýchlokurz” rasizmu

Princ Harry povedal, že sa “vždy cítil trochu inak” ako jeho rodina a že jeho zosnulá matka sa cítila rovnako.

Máte tip? napíšte nám mailom

V online rozhovore o smútku vojvoda zo Sussexu povedal, že sa obával straty spomienok na svoju matku Dianu, keď začal s terapiou.

Uviedol tiež, že sa uistil, že svoje deti “dusí” láskou, aby na ne nepreniesol žiadne “traumy” alebo “negatívne zážitky” z vlastnej výchovy. V rozhovore  s doktorom Gáborom Maté, hovoril o traume a závislosti. Ich rozhovor v Kalifornii nadväzoval na témy “života so stratou” z jeho bombastických memoárov Spare.

Nie je “obeťou” ani nehľadá súcit

Pri úvahách o reakcii verejnosti na toto dielo vojvoda zo Sussexu zdôraznil, že nie je “obeťou” ani nehľadá súcit.Prezradil, že jeho vlastnou reakciou na vydanie kontroverznej knihy bol pocit “neuveriteľnej slobody”. “Cítil som, že mi z pliec spadla obrovská ťarcha,” povedal Dr. Maté a knihu označil za “službu”, ktorá má pomôcť ostatným prelomiť tabu v súvislosti s rozprávaním o duševných problémoch. Sobotňajšia diskusia bola zameraná na princove emócie, terapiu a myšlienky o duševnom zdraví. Nezaoberala sa však nedávnymi kráľovskými odhaleniami, ako napríklad žiadosťou, aby Harry a jeho manželka Meghan opustili Frogmore Cottage – alebo tým, či sa zúčastní na korunovácii svojho otca. Neboli tam ani žiadne zmienky o tom, ako sa kráľovská rodina vrátane jeho brata vyjadrila k jeho knihe.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle a Harry: Ako sa začal ich nový život v Kanade?

Vyrastal s pocitom, že je trochu iný ako zvyšok rodiny

Princ Harry opísal, že vyrastal “s pocitom, že je trochu iný ako zvyšok mojej rodiny” – a mal pocit, že žije v odlúčenej “bubline”, ktorú mu pomohla prelomiť terapia.

Pred medzinárodným online publikom sa ho pýtali na to, ako prežíval citovo vzdialené detstvo s nedostatkom objatí a prejavov náklonnosti. Povedal, že pri svojich vlastných deťoch “dbá na to, aby som ich dusil láskou a náklonnosťou”. “Ako otec cítim obrovskú zodpovednosť za to, aby som im nepreniesol žiadne traumy alebo… negatívne skúsenosti, ktoré som mal ako dieťa,” povedal. Opakovane hovoril o dôležitosti terapie, aj keď by mohla vraziť klin medzi neho a ostatné vzťahy.

Obával sa, že by to narušilo jeho pocity k matke Diane

Povedal však, že sa neprávom obával, že by to narušilo jeho pocity k matke Diane, ktorá zahynula pri autonehode v Paríži v roku 1997, keď mal Harry 12 rokov. “Jednou z vecí, ktorých som sa najviac bál, bola strata pocitu, ktorý som mal z mojej mamy… čohokoľvek, čo som si dokázal uchovať z mojej matky,” povedal princ Harry.Tieto pocity však nestratil a uvedomil si, že “v skutočnosti len chcela, aby som bol šťastný“, povedal doktorke Maté. Princ hovoril o tom, že je “nesmierne vďačný” za to, že jeho manželka Meghan zmenila jeho pohľad na svet, a nazval ju “výnimočnou ľudskou bytosťou”. Povedal však, že stretnutie s Meghan mu poskytlo “rýchlokurz” skúseností s rasizmom, ktorý označil za “dosť šokujúci”.

Prečítajte si tiež:
Kráľovná Alžbeta II. je zničená: Môže za to Meghan Markle a Harry

Princ Harry tiež obhajoval užívanie psychedelických liekov a povedal, že mu pomohli “vyrovnať sa s traumami a bolesťami z minulosti” a boli ako “čistenie čelného skla”.

Povedal, že užívanie kokaínu “mi nič nedalo”, ale “marihuana je iná, tá mi skutočne pomohla”.

Na sledovanie online rozhovoru si diváci museli kúpiť kópiu bestselleru memoárov princa Harryho, ktorý sa dostal na titulné strany novín svojím bezprecedentným opisom napätia medzi kráľovskou rodinou a osobnými odhaleniami.

Obsahovala tvrdenia o fyzickej hádke s jeho bratom princom Williamom a zaznamenala jeho skúsenosti s užívaním drog a stratou panictva.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií