fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry trpí rovnakým syndrómom ako mŕtva sestra kráľovnej!

O necelý mesiac budú princ Harry a jeho manželka Meghan Markle oslobodení od svojich kráľovských povinností. Kráľovná Alžbeta II. im dala svoje požehnanie a chce sa za každú cenu vyhnúť tomu, aby jej vnuka postihol rovnaký osud ako jej vlastný sestru, princeznú Margaret.

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle ako ešte aktívni členovia britskej kráľovskej rodiny vykonajú svoje posledné kráľovské povinnosti.  31. marca sa však oficiálne od britskej monarchie oddelia a budú mať  slobodu. Manželia zo Sussexu tak budú môcť viesť svoje životy podľa vlastného uváženia.

Princ Harry má rovnaký osud ako Margaret

Po ich presťahovaní sa do Kanady, kde žijú spoločne so svojím synom Archiem v luxusnej vile, sa ich životy aj oni sami radikálne zmenili. A pre oboch to nie je jednoduché. Avšak v tejto situácii je ťažké vyjednávať. Rozhodnutie princa Harryho dištancovať sa a vzdať sa kráľovského titulu prináša ďalšiu bolestnú epizódu v živote kráľovskej rodiny. Britský historik Robert Lacey v rozhovore pre americký časopis People prirovnáva príbeh Harryho k príbehu Margaret, mladšej sestry kráľovnej Alžbety, ktorá zomrela v roku 2002 vo veku 71 rokov.

Rovnako ako Harry, aj Margaret bola druhým súrodencom. Nikdy sa jej nepodarilo nájsť svoje miesto v kráľovskej rodine  a bola úplný opak svojej staršej sestry. Princezná Margaret neustále stupňovala svoje excesy, zamilovávala sa do hviezd, rozviedla sa a dostala sa na titulky novín vďaka svojim mnohonásobným vzťahom s mužmi a ženami. Vidiac ťažkosti, v ktorých sa Harry ocitol, ako aj vzťah s jeho bratom, budúcim kráľom, je skutočne pozoruhodnou paralelou. „Syndróm najmladšieho je pretrvávajúci problém“, vysvetľuje historik predtým, ako dodáva: „Systém nenašiel spôsob, ako im dať uznanie, ktoré potrebujú.“

William aj Kate sa obávajú rovnakého problému v živote ich detí

Uznanie a nezávislosť sú presne to, čo Harry hľadá za každú cenu. Ako sa vám ho však podarí dosiahnuť, keď vyrastáte v tieni brata, ktorého osud je jasne daný? Historik sa domnieva, že situácia sa pre princeznú Margaret a pre princa Harryho zhoršila v deň, keď ich starší súrodenci priviedli na svet deti, a teda oddialili ich miesto od trónu. S týmto problémom sa stretáva aj princ William a jeho manželka Kate Middleton. Tí robia nepochybne všetko preto, aby zabránili opakovaniu sa histórie s Charlotte a Louisom.

Prečítajte si tiež:
Kráľovská katastrofa: Kate Middleton ukázala, čo nemala
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií