fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Philip skončil v nemocnici. Aké sú Vianoce v kráľovskej rodine?

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Philip má už 98 rokov a pred pár dňami ho museli hospitalizovať v nemocnici. Kráľovná Alžbeta však svoj sviatočný program zatiaľ nemenila a pokračuje v ich tradíciách.

Princ Philip je v nemocnici, Harry v Kanade

Princ Philip si na seba musí dávať pozor aj kvôli svojmu vyššiemu veku. Hoci svoju manželku na verejnosti sprevádza veľmi málo, určite jej v tomto období veľmi chýba. Príčiny, prečo sa ocitol v nemocnici, sa trochu rôznia. Podľa jedného zdroja mal princ Philip veľmi škaredý pád, ktorý mu spôsobil veľké bolesti. Ďalší zdroj ale tvrdí, že sa jedná iba o preventívne opatrenie kvôli chorobám, ktoré ho trápia už dlhšiu dobu a v nemocnici si pre istotu poleží pár dní. Nech je to akokoľvek, nebude jediným členom rodiny, ktorý bude chýbať. Kráľovná Alžbeta sa musela vyrovnať aj s tým, že jej vnuk, princ Harry, netrávi tradičné Vianoce spolu s celou rodinou. Spolu s Meghan Markle a ich synom sú v Kanade.

Zatiaľ sa držia tradícií

Kým Princ Philip leží v nemocnici, jeho manželka nezaháľa a venuje sa všetkým povinnostiam tak, ako každý rok v tomto období. Presunula sa na panstvo Sandringham, kde rodina trávi vianočné sviatky a v nedeľu nevynechala ani svätú omšu. Palác v nedeľu dokonca zverejnil aj krásnu sériu vianočných fotografií, ktoré sú naozaj roztomilé. Kráľovná Alžbeta spolu so synom princom Charlesom, vnukom princom Williamom a pravnukom princom Georgom pripravujú ingrediencie na koláč. Štyri generácie zachytené na jednej fotografii sa tak často nevidia. Škoda, že princ Philip chýbal. Z úcty k nemu ale zrušila svätoštefanský hon, ktorý jej manžel obľubuje.

View this post on Instagram

Four generations of The Royal Family have come together to support The Royal British Legion's 'Together at Christmas' initiative. The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and Prince George, joined forces to prepare special Royal British Legion Christmas puddings at Buckingham Palace this week. The Queen is Patron of The Royal British Legion and the puddings will become the centerpieces of next year's "Together at Christmas" get-togethers, hosted by the charity. The Queen and Their Royal Highnesses were joined by The Royal British Legion’s care home chef Alex Cavaliere and four veterans – Colin Hughes, Liam Young, Lisa Evans and Barbara Hurman. 📷 Chris Jackson / Getty Images @RoyalBritishLegion

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

Kráľovná je v dobrej kondícii

Aj keď sa občas objavia informácie o tom, že kráľovná Alžbeta je mŕtva, podľa ľudí z jej okolia sa cíti veľmi dobre. Kým Princ Philip má rôzne zdravotné problémy už dlhšiu dobu, jeho manželka všetko zvláda s úsmevom na tvári a na nič sa nesťažuje. Ešte stále nie je jasné, či sa jej manžel  pripojí ku zvyšku rodiny a oslávi s nimi Vianoce. Faktom však je, že nemá rád rozruch okolo svojej osoby a najradšej by odišiel z nemocnice, aby mal úplný pokoj.

Prečítajte si tiež:

Kráľovná šokuje: S manželom nezdieľa spáľňu pre tento dôvod

Zdroj:bbc.com  telegraph.co.uk  express.co.uk  people.com  theguardian.com  royal.uk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií