fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ William: Ako jediný z kráľovskej rodiny sa zachoval správne

Takmer všetci členovia kráľovskej rodiny sa rozhodli chrániť pred koronavírusom a odišli z Londýna. Jediný princ William a jeho rodina sa rozhodli ostať.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Princ William sa počas zdravotnej krízy spojenej s koronavírusom ukázal ako skutočný štátnik,“  tvrdí Katie Nicholl, expertka na kráľovskú rodinu. A určite má pravdu. Vojvoda z Cambridge sa na rozdiel od svojho otca a starej mamy rozhodol, ako jediný ostať v Londýne a uistiť obyvateľov Anglicka o tom, že “krízu zvládnu”.

Koronavírus ohrozuje kráľovskú rodinu

Kate Middleton a princ William minulý týždeň oznámili, že nezamýšľajú opustiť Kensingtonský palác. Obaja chcú spoločne podporiť obyvateľstvo. A to aj napriek obrovskej hrozbe nákazy.

,,Svoju rolu berie veľmi vážne. Keď princ William videl rozsah epidémie koronavírusu, neváhal nahradiť svoju babičku v krátkom čase. V skutočnosti nepochybujem o jeho rozhodnutí ani o tom, prečo to urobil. Kráľovná bude mať budúci mesiac 94 rokov a je ohrozená. Niet pochýb ani o tom, že jeho otec princ Charles, ktorý oslávil 71 rokov, je koronavírusom rovnako ohrozený. Vojvoda z Cambridge je pripravený prevziať „úlohu štátnika“ počas tejto zdravotnej krízy uvádza Katie Nicholl pre austrálsku webovú stránku 9Honey.

Princ William sa ukázal ako skutočný kráľ

Minulý štvrtok 19. marca sa rodičia Georga, Charlotte a Louisa stretli so zdravotníckymi pracovníkmi v prvej línii. Kráľovský pár navštívil londýnsku pohotovostnú službu.
Vojvoda z Cambridge využil túto cestu a pripomenul obyvateľom opatrenia, ako sa chrániť pred koronavírusom. Zároveň sa ich snažil v boji proti epidémii povzbudiť. „Každý jeden z nás zohráva dôležitú úlohu, ak chceme chrániť tých najzraniteľnejších,” uviedol vo svojom vyhlásení na Instagrame.  „Znamená to, že zostaneme doma, ak máme my alebo tí, s ktorými žijeme príznaky a vyhýbame sa akýmkoľvek kontaktom, ktoré pomáhajú zvyšovať šírenie vírusu.“  Kate Middleton a princ William sa snažili ísť príkladom a počas návštevy nemocnice si dvakrát vydezinfikovali ruky. Obaja manželia touto návštevou preukázali, že obyvatelia Británie im môžu dôverovať.
Pre odborníčku na kráľovskú rodinu niet pochýb, že vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge sú dnes v najlepšej pozícii na podporu národa. „Zdá sa mi zaujímavé, že prvým členom kráľovskej rodiny, ktorý oslovil národ, bol William,“ uviedla.

 

Prečítajte si tiež:
Princ Harry bol zvolený za Červenovlasého muža roka
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií