Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ William si spomína na zásnuby s Kate: Bolo to dokonalé

Princ William a Kate Middleton o svojom súkromí často na verejnosti nehovoria. Vojvoda z Cambridge však v pondelok urobil výnimku.

Pokračovanie pod reklamou

Na svojej prvej oficiálnej recepcii v Buckinghamskom paláci, ktorá sa uskutočnila v pondelok večer, sa princ William ohliadol späť do minulosti. Spomenul si na deň zásnub s Kate Middleton.

Princ William a Afrika

Princ Harry a Meghan Markle nie sú jediní, ktorých k Afrike viaže silné puto. V pondelok 20. januára 2020 princ William a Kate Middleton na recepcii usporiadanej na britsko-africkom summite o investíciách Buckinghamského paláca hrali významných hostiteľov. Pri tejto príležitosti si vojvoda z Cambridge pripomenul, ako počas cesty do Kene požiadal o ruku svoju manželku.

Pokračovanie pod reklamou

„Africký kontinent má v mojom srdci veľmi zvláštne miesto. Toto je miesto, kde môj otec vzal môjho brata a mňa krátko po smrti našej matky. A ja som sa rozhodol, že toto je najlepšie miesto, kde požiadam Kate o ruku. Nemohol som si predstaviť vhodnejšie miesto ako Keňa, kde by som pokľakol na kolená,“ uviedol 37-ročný Brit počas svojho prejavu v pondelok večer. Romantická žiadosť o ruku prebehla v malom drevenom domčeku v októbri 2010, na úpätí hory Keňa.

Zamilovaný pár držal túto obrovskú novinku v tajnosti celý mesiac. Zásnuby oznámili 16. novembra 2010. Pred verejnosťou a fotografmi následne budúca vojvodkyňa z Cambridge odhalila svoj nový zásnubný prsteň. Ten kedysi patril Williamovej matke, zosnulej princeznej Diane.

Jej ruku už takmer 10 rokov zdobí obrovský zafír a diamanty. Princ William a Kate Middleton sa o niekoľko mesiacov neskôr, presne 29. apríla 2011, vo Westminsterskom opátstve vzali.

Manželstvo Kate Middleton a Williama

Kate Middleton a princ William sú manželia takmer deväť rokov. Spolu majú tri deti, princa Geroga (6), princeznú Charlotte(4) a princa Louisa (19 mesiacov). Štvrtý potomok kráľovského páru je verejnosťou a bookmakermi očakávaný, avšak obaja manželia údajné tehotestvo Kate Middleton popierajú. Dokonca sa vojvodkyňa z Cambridge prednedávnom vyjadrila, že William už štvté dieťa nechce.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií