Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česi vo veľkom jedia prípravky pre kone. Kúpila som ho manželovi a behá ako žriebä, píše sa v recenzii

Prípravky pre kone sa u našich západných susedov tešia veľkej obľube. Tí, čo majú problémy s pohybom, sa do nich zamilovali.

Kupujú ich toľko, že predaj týchto doplnkov konského krmiva cez e-shopy rastie oveľa rýchlejšie ako tie pre mačky a psy.

To, že sú určené pre kone, je ľuďom jedno, píše sa na zpravy.aktualne.cz.

Odporúčania od známych pôsobia tak silno, že tieto prípravky už majú silnejšiu fanúšikovskú základňu ako napríklad iPhone 7.

Prví si záujem ľudí o prípravky pre kone pre vlastnú potrebu všimli farmaceuti. „Ľudia sa na to pýtajú, otázky prichádzajú vždy vo vlnách už dobrých päť rokov. Pôvod tohto záujmu nepoznám,“ hovorí Vladimír Novotný z lekárne U Bieleho jednorožca v Tábore.

https://www.instagram.com/p/BtT3RZlA7Ne/

Ako to asi prebieha…

Dialóg v lekárni si podľa Novotného môžeme predstaviť približne takto:

Zákazník: „Počul som o prípravku na kĺby pre kone, máte to a odporučili by ste mi ho?“
Lekárnik: „Akého máte koňa?“
Zákazník: „Ja to chcem pre seba, ako sa to užíva?“
Lekárnik: „V tom prípade vám to neodporúčam. Ponúknem vám niečo podobné pre ľudí.“
Zákazník: „To ja nechcem, chcem len ten variant pre kone, ako sa to berie? A koľko to stojí?“
Lekárnik: „To je prípravok pre kone, pre konské väzivo, konskú chrupavku, pre konskú hrivu a konský žalúdok. Pre vás to nei je dobré.“
Zákazník: „Ale ja som počul, že to funguje. Koľko to stojí?“
Lekárnik: „Toľko…“
Zákazník: „Tak mi to dajte dvakrát, alebo… objednám si to cez internet.“

Výrobca zašiel podľa Novotného už tak ďaleko, že uviedol na trh „mäkký“ variant pre ľudí, no ten sa podľa lekárnika veľmi neujal.

https://www.instagram.com/p/BvgcrBTl1Kc/

Podobné skúsenosti má aj Věra Halfarová Vondráčková z Lekárne u sv. Ľudmily v Starej Boleslavi. „Stáva sa pomerne často, že sa na to ľudia pýtajú. Najčastejšie sa berie Alavis vo veterinárnom variante. Nie je to také čisté ako „ľudský variant“, ale problémy so žalúdkom ľudia nehlásia. Stačí im nižšia dávka, predaj klasického variantu klesol,“ uvádza farmaceutka.

Ľudí upútala reklama v televízii

Záujem ľudí o konské výrobky začal výraznejšie rásť v polovici roku 2017, kedy na Alavis bežala reklama v televízii. „Krmivo pre kone v online predajoch začalo rásť v júli a auguste 2017, kedy za tieto dva mesiace vzrástol počet predaných kusov v tejto kategórii skokovo o 55 %,“ hovorí Michal Buzek z portálu Heureka.cz, ktorý porovnáva ponuky českých e-shopov.

Čo hovoria užívatelia?

Ľudia prípravkom pre kone nadštandardne veria.Kúpila som ho manželovi a behá ako žriebä,“ napísala v recenzii na Alavis žena s nickom Mififinka.

Produkt užívam ja, susedka a môj pes. Pes je čulejší, ja produkt používam okrem kĺbov tiež kvôli vlasom a pokožke,“ zveruje sa zase Mari.

„Alavis je pre mňa 1. Ten jediný ma postavil na nohy. Som motorkárka a kolená potrebujem mať v poriadku,“ píše zase zase Zlatuša. „Skoro by som sa nebál povedať zázrak. Behom dvoch dní som už cítil rozdiel a po 14 dňoch chodím takmer bez bolesti,“ pridáva sa Eduard K.

K nadšeným recenzento sa pridávajú aj experti na výživu športovcov. Napríklad zástupca SvětFitness.cz na videu prípravok odporúča tvrdo trénujúcim športovcom.

https://www.instagram.com/p/Bs-_p0-Bioh/

Neprekáža ani vysoká cena

Ľuďom neprekáža ani vysoká cena výrobkov. Aj keď najpredávanejšie balenie (700 gramov) stojí okolo 1200 korún (cca 47 eur), kupujúcich to neodrádza. „Je to kvalitná konkurencia všetkých predražených, v televízii toľko odporúčaných prípravkov,“ vysvetľuje pohnútky užívateľov Marcela.

Jediné, čo ich odrádza, je chuť výrobku.

Okrem veľkej viery ľudí v účinky konského prípravku je podľa Buzka z Heureky zaujímavé aj to, koľko má fanúšikov. Najpredávanejší výrobok pre kone má na konte viac ako 630 recenzií, druhý dokonca 900, zatiaľ čo najpredávanejší iPhone 7 má „len“ 320 recenzií a Huawei P20 420 – teda približne o polovicu menej ako krmivá pre kone.

View this post on Instagram

Joints, joints, joints, I should be so lucky! or how the hell the name of this one and only hit by Sabrina was. You get old, like over 35 and your knees start to be a problem. I eat this every day, it helps a bit, but if i start to work physically or to squat, the pain is back quickly. Beside of this, you can buy just the substances and blend them for your self, much cheaper… #cyclinglife #cycling #sporty #healthylife #ridingbike #bicycle #lovemybike #Fahrrad #radfahren #cycloforlife #bikestagram #bicycles #stravacycling #mtb #bikeporn #cyclist #cyclingday #cyclingphotography #cyclistlife #sockdoping #cyclingshots #bikersworld #mtblifestyle #velo #alavis #nopain #horsepower

A post shared by vaclav.hos_cycling (@vaclav.hos_cycling) on

Nezhodnú sa ani odborníci

Lekári pristupujú k nadšeniu ľudí triezvejšie. Podľa fyzioterapeuta Kryštofa Kubu z Certifikovanej McKenzie kliniky medzi sebou spory o vhodnosti prípravkov pre kone vedú výživoví poradcovia, lekári, farmakológovia. No ani oni sa v názore nezhodnú.

Moja skúsenosť je skôr negatívna. Ľudia výrobok skúšajú a dúfajú, že ich zbaví bolestí kolien a iných kĺbov. Pokiaľ ale prípravok začnete brať preto, aby ste odstránili bolesti kĺbov, ktoré majú príčinu úplne inde, tak to skrátka nemôž mať efekt. A pokiaľ ho beriete preventívne, potom je prípadný účinok ťažko dokázateľný a silné mnohoročné štúdie, ktoré by tento efekt podporili, som nenašiel,“ konštatuje Kuba, ktorý sa zúčastnil tiež na XXIII. zimných olympijských hrách v Kórei ako fyzioterapeut českého olympijského týmu.

Na druhej strane užívanie tohto prípravku by ľuďom podľa neho uškodiť nemalo, a pokiaľ s ním má niekto dobrú skúsenosť, tento pocit mu len dopraje.

Ja ale považujem Alavis za prepracovaný marketingový produkt s cieľom šokovať dávkami pre psy a kone, ktorý za niekoľko rokov zmizne, rovnako ako sa to stalo s mnohými podobnými produktmi v priebehu posledných 15 rokov. Do tej doby možno pomôže mnohým ľuďom k dobrému pocitu, iným možno len vyvetrá peňaženku, dodáva fyzioterapeut Kuba.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií