Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prípravy na ďalší samit budú trvať mesiace, nie roky. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie, povedal Zelenskyj

Ukrajinský prezident o tom informoval na mierovom samite vo Švajčiarsku.

16.6.2024 (SITA.sk) – Práce na druhom mierovom samite pokračujú. V nedeľu to na samite o mieri na Ukrajine povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého to nebude trvať roky, ale mesiace. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sme vo vojne. Nemáme čas na dlhodobú prácu. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie,“ vyjadril sa Zelenskyj na záverečnej tlačovej konferencii stretnutia vo Švajčiarsku.

Keď bude plán dokončený a každý jeho krok vypracovaný, uvoľní to podľa Zelenského cestu druhému mierovému samitu, „a teda koncu vojny, ako aj spravodlivému a trvalému mieru“. Zelenskyj sa v nedeľu tiež vyjadril, že verí, že víkendový samit vyústi do zmysluplných krokov smerom k mieru.

Viac k témam: mierový samit, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prípravy na ďalší samit budú trvať mesiace, nie roky. Smerovanie k mieru si vyžaduje rýchle konanie, povedal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií