fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prísne pravidlá v kráľovskej rodine – toto nesmie Kate ani Meghan

Snívali ste niekedy o tom, že vďaka svadbe by ste sa ocitli v kráľovskej rodine? Nie všetko je také ružové ako vyzerá a jej členky musia dodržiavať prísne pravidlá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prísne pravidlá pre všetky dámy

Ženy z kráľovskej rodiny sú vždy elegantné a upravené. Ich líčenie ale nesmie obsahovať niektoré obľúbené prvky.

Kate aj Meghan sa napríklad museli vzdať žiarivých lakov na nechty. Protokol im dovoľuje len nenápadné ružové alebo nude odtiene, ktoré pôsobia nenápadne a prirodzene. Rovnako tak nesmú nosiť ani výrazné rúže. Červená, hnedá alebo neónová je jednoducho tabu a aj keby sa im páčili, musia na ne zabudnúť.

Ich make up musí byť prirodzený a na zvýraznenie je dovolená len jemná lícenka. Zaujímavé je aj to, že šediny sa musia prekryť hneď, ako sa objavia. Pravidelné návštevy kaderníka sa tak stávajú nutnosťou. Na verejnosti sa nemôžu objaviť ani s mastnými a neupravenými vlasmi

Bonus na záver – drobné úpravy rúžu alebo púdru nikdy nesmú robiť na verejnosti. Zdajú sa vám tieto prísne pravidlá zvláštne? To sme ešte len začali.

Vzhľadom by mali inšpirovať

Kým väčšina žien si vyberá topánky podľa toho, aké sa im páčia, Kate a Meghan musia voliť uzavreté lodičky, ideálne na štíhlom opätku. Kráľovná neuznáva klinový opätok a povoľuje sa len na niektoré neformálne stretnutia.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle: Jej manžel Harry zlyhal ako vojak

K spoločenským šatám patrí jemná listová kabelka, ale nesmie byť cez rameno. To, že klobúk je samozrejmosť, ste si už určite všimli. Členky kráľovskej rodiny ho musia mať na hlave pri každej formálnej udalosti a po šiestej večer si môžu dať na hlavu korunku. Diadém však prináleží len vydatým ženám.

Ani v teplom počasí nesmú byť nohy holé – potrebné sú telové pančušky. Zakázaný je aj výstrih a kratšie sukne. Úplným tabu sú rifle a krátke nohavice, ktoré obľubovala najmä Meghan Markle. Elegantné musia byť skrátka vždy a všade. Prísne pravidlá môžu vyzerať zväzujúco, ale platia už dlhé roky.

Čo povie kráľovná, to platí

Ak sa Kate a Meghan ocitnú v prítomnosti kráľovnej, musia si pamätať prísne pravidlá etikety. Keď kráľovná stojí, musia stáť aj ľudia okolo nej. Ak už dojedla, nikto sa jedla nesmie ani dotknúť.

Zaujímavé je, že na verejnosti sú zakázané akékoľvek prejavy citov. Bozk, držanie za ruky alebo pohladenie je neprípustné. Zaujímavé je aj to, že členovia kráľovskej rodiny nesmú svojim fanúšikom podpisovať autogramy a robiť si s nimi selfie. Nikdy ich neuvidíte jesť kôrovce, pretože pri nich hrozí riziko otravy a nosiť kožušiny, pretože je to neetické. Kým kráľovná si môže dovoliť nosiť žiarivé farby, ostatní nosia menej nápadný odev.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton priznáva: Cítila som sa izolovaná od všetkých
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prozeny.cz dobrenoviny.sk sip.denik.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií