Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Problémy investorov by sa v budúcnosti mohli riešiť systematickejšie, sľubuje si od novej pracovnej skupiny ministerstvo

Okrem iného sa skupina venuje hľadaniu riešení spojených s prípravou priemyselných parkov, infraštruktúry, či štartom výstavby výrobných a administratívnych kapacít novej investície.

9.5.2023 (SITA.sk) – Problémy investorov prichádzajúcich na Slovensko by sa v budúcnosti mohli riešiť systematickejšie. Taký je aspoň zámer Medzirezortnej pracovnej skupiny pre strategické investície. Vznikla na návrh Ministerstva hospodárstva SR v novembri 2022.

Okrem iného sa venuje hľadaniu konkrétnych riešení spojených s prípravou priemyselných parkov, infraštruktúry, či štartom výstavby výrobných a administratívnych kapacít novej investície.

Vznik medzirezortnej pracovnej skupiny

Cieľom je, aby sme pri každom novom investičnom projekte nemuseli hľadať riešenia tých istých, alebo podobných problémov opäť a nanovo. Investor potrebuje zrozumiteľnú trajektóriu termínov a trvania povoľovacích konaní. A je úlohou nás, ministerstiev, aby sme opakujúce sa procesy štandardizovali a neobjavovali to isté opäť a opäť,“ povedal štátny tajomník rezortu hospodárstva a predseda medzirezortnej pracovnej skupiny Peter Švec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Naposledy skupina zasadala v Košiciach. Témou bola predovšetkým urgencia časovo limitovaného posilnenia personálnych a technických kapacít pre lokálnu agendu rezortov životného prostredia, vnútra a Úradu pre výstavbu a územné plánovanie SR.

Konania je potrebné zvládať plynule

A to najmä z dôvodu, že všetky povoľovacie konania spojené s avizovanými investíciami, hlavne mega-projektom automobilky Volvo, či skupiny jeho dodávateľov, potrebujeme zvládať plynule,“ dodal Švec.

Okrem okamžitého riešenia potrebuje podľa skupiny Slovensko aj „mobilný“ tím odborníkov, ktorí by boli schopní svoju skúsenosť zo zvládnutia povoľovacích konaní z jedného investičného projektu aplikovať na iný, v inej časti Slovenska. To by mohlo našu krajinu posunúť dopredu v silnej konkurencii a súťaži o nové investície.

Nové investície do moderných a inovačných technológií potrebuje Slovensko bez ohľadu na politické zmeny a turbulencie,“ uzavrel Švec.

Viac k témam: Pracovna skupina, Zahraničné investície, Zahraniční investori
Zdroj: SITA.sk – Problémy investorov by sa v budúcnosti mohli riešiť systematickejšie, sľubuje si od novej pracovnej skupiny ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií