fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proces s exposlankyňou Smeru-SD „Grófkou“ v kauze agrodotácií sa nakoniec začne začiatkom mája

Exposlankyňa Rošková je stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečin subvenčného podvodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2023 (SITA.sk) – Súdny proces s bývalou poslankyňou za stranu Smer-SD Ľubicou Roškovou v kauze neoprávnených agrodotácii začne na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku nakoniec 2. mája.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že pojednávanie je vytýčené aj na 3. mája. Pôvodne malo hlavné pojednávanie v tejto veci začať v pondelok 17. apríla, zrušili ho však pre práceneschopnosť obžalovanej. Ďalšie pojednávanie vo veci bolo nariadené aj na 24. apríla, podľa rozpisu pojednávaní sa však ani to neuskutoční.

Exposlankyňa, známa aj pod prezývkou „Grófka”, je stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečin subvenčného podvodu.

Kauzu agrodotácií pre firmu exposlankyne Smeru-SD Agro Porúbka (predtým Grad) otvorila reportáž Denníka N. Podľa denníka poberala agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Slovenský pozemkový fond (SPF) začiatkom marca 2019 oznámil, že so spoločnosťou ukončuje nájomné vzťahy. V septembri 2018 fond ukončil aj nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Š. I. P. Construct, ktorý bol podľa medializovaných informácií „predĺženou rukou“ Ľubice Roškovej. Na kauzu upozorňovali v priebehu roka 2018 aj protestujúci poľnohospodári.

Prečítajte si tiež:
Kežmarok oprášil starú tradíciu uvítania novorodencov v meste, čerstým rodičom vyplatí sto eur na dieťa

Viac k témam: Agrodotácie, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Proces s exposlankyňou Smeru-SD „Grófkou“ v kauze agrodotácií sa nakoniec začne začiatkom mája © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií