fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proces s podnikateľkou obžalovanou zo smrteľnej nehody študentky má pokračovať v utorok, prípadu sa venoval aj Žilinka

Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej v septembri 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Na Okresnom súde Bratislava II by v utorok 16. mája malo pokračovať hlavné pojednávanie s podnikateľkou a bývalou modelkou Danielou Kralevich, ktorá čelí obžalobe pre prečin usmrtenia.

Prípad sa týka dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh. Konkrétne by pred súdom mali vypovedať štyria svedkovia.

Vodička vinu poprela

Podľa medializovaných informácií prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover. To šoférovala podnikateľka Daniela Kralevich.

Súd pritom už v tejto veci raz rozhodol, keď trestným rozkazom v júli 2021 uložil obžalovanej trest dva roky a sedem mesiacov väzenia, ktorý bol podmienečne odložený na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Daniela Kralevich tiež dostala zákaz šoférovať na dobu šesť rokov a pozostalým mala nahradiť škodu. Keďže však obžalovaná ako aj prokurátor podali proti trestnému rozkazu odpor, vo veci muselo byť vytýčené hlavné pojednávanie. Daniela Kralevich následne odmietla na začiatku súdneho procesu svoju vinu.

Prečítajte si tiež:
Čaputová podpísala zákon, ktorý umožní zrýchlenie vedenia exekúcií a odstráni sa duplicitná forma sankcionovania

Prípadu sa venoval aj Žilinka

Vyšetrovanie, ktoré sa uskutočnilo po dopravnej nehode na jeseň 2020, následne preveroval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Vo februári 2021 oznámil, že zistil neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. Vtedajší prezident Policajného zboru Peter Kovařík tiež konštatoval pochybenie vyšetrovateľa.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Generálny prokurátor, Pochybenie, Súdy, Zrážka chodca s autom
Zdroj: SITA.sk – Proces s podnikateľkou obžalovanou zo smrteľnej nehody študentky má pokračovať v utorok, prípadu sa venoval aj Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií