fbpx
Profesionálny stalker: Muž sa živí tým, že na sociálnych sieťach a na internete vyhľadá všetko o komkoľvek

Profesionálny stalker: Muž sa živí tým, že na sociálnych sieťach a na internete vyhľadá všetko o komkoľvek

Andy Bartram pracoval dlhé roky ako analytik a okrem toho absolvoval výcvik u polície. Teraz sa živí ako profesionálny stalker, aj keď sám toto označenie nemá rád.

46-ročný Brit, Andy Bartram, sa roky živil ako analytik a bol aj absolventom policajného výcviku, si pri televíznej show s názvom Catfish, ktorá poukazuje na nástrahy internetového randenia rozhodol pre založenie nového, vlastného biznisu – založil firmu s názvom Vet Your Date. Táto jeho spoločnosť sa zaoberá stalkovaním človeka podľa výberu klienta.

Keďže z predchádzajúcej práce a taktiež výcviku má skúseností až-až, jeho podnikanie prekvitá, aj napriek tomu, že mnohí z nás by si povedali, že jeho biznis je zbytočný, pretože každý z nás sa dokáže zmeniť na stalkera, keď si nájdeme nový objekt záujmu na internete, alebo jednoducho máme potrebu niekoho prelustrovať. Avšak Andy so svojimi znalosťami dokáže zistiť podstatne viac než bežný užívateľ internetu a to za pomerne lacný peniaz. Celú službu poskytuje klientom iba za dvadsať libier. Pokiaľ o zadanej osobe nedokáže nájsť relevantné údaje, zákazník mu zaplatiť nemusí.

Aj keď sa Andy živí ako profesionálny stalker, sám toto označenie nemá rád a tvrdí, že jeho prácu nemožno nazývať stalkovaním a nie je ani súkromným detektívom, pretože všetky údaje, ktoré zistí, v skutočnosti verejne dostupné, no len málokto sa k ním vie dostať.

 

 

 

Foto: https://www.hindustantimes.com/india-news/fatal-obsession-why-people-turn-into-stalkers-and-how-to-recognise-the-signs/story-nrdca3oWHiOzPLOLU2EU8O.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6054999/People-paying-agencies-STALK-dates-social-media.html

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6054999/People-paying-agencies-STALK-dates-social-media.html

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tvrdíte, že nie ste šťastní? Presvedčíme vás o opaku!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.