Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Programové vyhlásenie vlády je kompromis volebných programov, tvrdí Richter

Podľa opozičného poslanca Jozefa Hajka (KDH) boli politické programy koaličných strán veľmi strohé.

19.11.2023 (SITA.sk) – Programové vyhlásenie vlády je kompromisom volebných programov strán, ktoré utvorili vládnu koalíciu.

Požiadavky jednotlivých rezortov

V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to zdôraznil šéf poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter.

Doplnil, že podobu dokumentu ovplyvňujú aj požiadavky jednotlivých rezortov alebo napríklad európske dokumenty a záväzky z nich vyplývajúce.

„A to sa spracuje. Ani jedna z tých politických strán nemôže byť víťaz a nemôže byť porazený. Tam musí byť nejaký kompromis,“ vyhlásil Richter.

Strohé politické programy

Doplnil, že v programovom vyhlásení je premietnutý mandát, ktorý koaličné strany získali vo voľbách od voličov.

Podľa opozičného poslanca Jozefa Hajka (KDH) boli politické programy koaličných strán veľmi strohé. „Stvoriť z toho 88-stranový dokument, to pokladám za výkon,“ uviedol Hajko. Programové vyhlásenie zároveň označil za príliš všeobecné.

„Ja tam veľmi veľa takých konštatovaní, že – ,zvážime‘, ,uvidíme‘, ,chceme‘ a tak ďalej. Ale nevidím tam nejaké míľniky alebo nejaké ciele, ktoré by sa dali zmapovať alebo odsledovať, či tá vláda to skutočne robí,“ dodal Hajko.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Programové vyhlásenie vlády je kompromis volebných programov, tvrdí Richter © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií