Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proruský propagandista dostal mastnú pokutu, dopustil sa nezákonnej podpory Ruska

Bývalý šéfredaktor prokremeľského portálu Sputnik Litva Marat Kasem musí zaplatiť 15-tisíc eur.

14.7.2023 (SITA.sk) – Lotyšské úrady ponúkli recept, ako postupovať proti osobám šíriacim ruskú propagandu a dezinformácie. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na lotyšskú televíziu, bývalý šéfredaktor prokremeľského portálu Sputnik Litva Marat Kasem dostal pokutu 15-tisíc eur za nezákonnú intelektuálnu a fyzickú podporu Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kasema, ktorý niekoľko rokov žil a pracoval v Rusku a koncom minulého roka sa vrátil do Lotyšska, zadržala v pobaltskej krajine tamojšia štátna bezpečnostná služba v rámci trestného procesu pre možné porušenie sankcií EÚ. Podľa lotyšských úradov šíril naratív Kremľa, vrátane pravidelnej diskriminácie Lotyšska a jeho spojencov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Proruský propagandista dostal mastnú pokutu, dopustil sa nezákonnej podpory Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií