Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prosperitu generuje trh s minimálnymi zásahmi štátu, tvrdí Švec. Slovensko dlží malým a stredným podnikom

Malé a stredné podniky generujú 56 percent pridanej hodnoty ekonomiky.

5.7.2023 (SITA.sk) – Slovensko má dlh voči celému sektoru malých a stredných podnikov. Ako uviedol štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Švec na stretnutí ministrov v rámci Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v Paríži, je ním pomalé odstraňovanie byrokratických prekážok a minimálny záujem vlád budovať moderný inovačný ekosystém.

Rokovali o viacerých témach

Malé a stredné podniky pritom generujú 56 percent pridanej hodnoty ekonomiky.

Ako ďalej informuje rezort hospodárstva, ministri rokovali najmä o posilňovaní odolnosti malých a stredných podnikov voči budúcim krízam, o ich podpore v meniacom sa globálnom obchode a investičnom prostredí, ale aj o vytvorení podmienok pre ich zapojenie do zelenej a digitálnej transformácie ekonomiky.

Hovorili však aj o start-up a scale-up politikách, či viacerých krízach, ktoré výrazným spôsobom znížili konkurencieschopnosť tohto sektora.

Prosperitu generuje trh

Jednotlivé vlády tak museli v krátkom čase pripraviť masívne podporné nástroje vrátane vytvorenia podmienok pre obnovenie dodávateľských reťazcov s cieľom udržať malé a stredné firmy na trhu.

„Pri všetkých podporných opatreniach však treba mať na zreteli, že hlavným generátorom ekonomickej prosperity je fungujúci, transparentný a otvorený trh s minimálnymi zásahmi štátu,“ zdôraznil štátny tajomník rezortu hospodárstva.

Viac k témam: Byrokracia, Digitalizácia, Malé a stredné podniky, Podnikateľské prostredie
Zdroj: SITA.sk – Prosperitu generuje trh s minimálnymi zásahmi štátu, tvrdí Švec. Slovensko dlží malým a stredným podnikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií