Prostitútky dôchodkyne: Ako žijú tieto ženy v starobe? Zisti to práve teraz

Prostitútky dôchodkyne: Ako žijú tieto ženy v starobe? Zisti to práve teraz

Život prostitútky nie je len o sexe…

Ženy, ktoré sa živia prostitúciou v časoch mladosti a krásy, nie vždy uvažujú nad tým, čo s nimi bude v starobe, keď sa so svojím povolaním budú musieť rozlúčiť. Mnohé z týchto žien, kvôli ich práci zavrhne rodina, priatelia, či deti a na staré kolená častokrát ostávajú samé a mnohokrát nemajú ani strechu nad hlavou.


V hlavnom meste Mexika existuje útulok, ktorý bývalým prostitútkam poskytuje domov. Toto miesto pred rokmi navštívila francúzska fotografka Bénédicte Desrus, ktorá tam mala spraviť reportáž pre svetoznámy a prestížny magazín Elle. Ženy, ktoré tu žijú a v minulosti pracovali ako prostitútky na Bénédicte, spravili tak silný dojem, že sa sem rozhodla vrátiť, pretože ich túžila spoznať, chcela spoznať ich životné príbehy. V tomto útulku sa rozhodla spraviť akýsi fotopríbeh, aby vyvrátila mýty a predsudky, ktoré spoločnosť voči (bývalým) prostitútkam má.

Casa Xochiquetzal, ako sa útulok volá, poskytuje ženám okrem strechy nad hlavou aj lekársku starostlivosť, stravu a pomáha im pri vybavovaní stratených dokladov či zapájaní sa do normálneho života pomocou rôznych kurzov. Toto miesto im prináša možnosť dôstojne a pokojne dožiť svoj život.

„Mnohé z týchto žien si prešli doslova peklom a za svoj osud ani nemôžu. Viaceré boli už ako malé dievčatká unesené a zneužívané ako sexuálne otrokyne. V tomto útulku našli pokoj a dôstojnosť, ktoré v ich predchádzajúcom živote chýbali. Ich sny sú skromné – rady by sa zmierili s rodinou a deťmi, ktoré sa im odcudzili a následne pokojne odišli z tohto sveta,“ opísala ťažké a kruté osudy žien fotografka.

pay-the-house-of-retired-sex-workers-1

pay-the-house-of-retired-sex-workers-3

pay-the-house-of-retired-sex-workers-4

pay-the-house-of-retired-sex-workers-5

pay-the-house-of-retired-sex-workers-6

pay-the-house-of-retired-sex-workers-7

pay-the-house-of-retired-sex-workers-10

pay-the-house-of-retired-sex-workers-8

pay-the-house-of-retired-sex-workers-9

Pokračovanie na ďalšej strane.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Muži sú bez žien úplne stratení! Pokiaľ tomu neveríš, tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*