Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvá počítačová hra sa volala OXO a my vieme, ako vyzerala. V článku si ju dokonca môžeš zahrať

V roku 1959 Alexander S. Douglas prišiel na „trh“ s úplnou novinkou – počítačovou hrou menom OXO. Hrateľná bola na elektrónkovom počítači EDSAC, ktorý po načítaní používal diernu pásku!

Išlo o zjednodušenú verziu piškvoriek, ktorú bolo možné hrať na ploche 3 x 3 políčka. Za prvú videohru ju považujú preto, lebo prvýkrát v dejinách bol použitý monitor. Táto hra bola nainštalovaná na elektrónkovom počítači a ovládať ju bolo možné pomocou vytáčacieho telefónu, pričom vytočené číslo znamenalo políčko, na ktoré hráč chcel dať krížik alebo guľôčku. Hra bola na počítači EDSAC nainštalovaná iba po dobu Douglesovej dizertačnej práce a širokej verejnosti sprístupnená nikdy nebola. Po obhájení svojej práce musel Douglles hru z počítača vymazať, pretože zaberala príliš mnoho miesta.

KLIKNUTÍM NA OBRÁZOK SI JU MôŽEŠ ZAHRAŤ

maxresdefault

Zdroj: Transum

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií