PRVÁ SLOVENSKÁ KONFERENCIA O PROGRAMOVANÍ PRE DETI, UČITEĽOV A RODIČOV  

PRVÁ SLOVENSKÁ KONFERENCIA O PROGRAMOVANÍ PRE DETI, UČITEĽOV A RODIČOV  

Bratislava 15. mája- Má vaše dieťa rado počítače a počítačové hry? Potom by malo zvládnuť aj základy programovania, tvrdia odborníci. Podľa tvorcov prvej slovenskej konferencie o programovaní pre deti, rodičov a učiteľov KIDSCODR programovanie zlepšuje mozgové funkcie, kritické myslenie aj kreativitu dieťaťa. Organizátori súťaže, vzdelávacia spoločnosť Learn2Code, Nadácia Eset a Nadácia Orange pripravili už tento piatok 18. mája v bratislavskom zážitkovom centre vedy Aurelium deň plný prednášok, súťaží, ukážok a lekcií programovania pre deti. Vstup na konferenciu je pre deti, rodičov a učiteľov bezplatný.


Prečo má každé dieťa vedieť programovať

„Programovanie Posilňuje detskú kreativitu a schopnosť vytvoriť si svet podľa vlastných predstáv,” vymenúva niektoré z benefitov lektor programovania, Ľuboš Jaroš. Podľa spoluorganizátora detskej konferencie o programovaní z Learn2Code Radovana Debnára „najrýchlejšie rastúce mzdy a počet milionárov je v IT sektore. Najvyšší dopyt je po zamestnancoch s technickými zručnosťami. Deti preto potrebujeme viesť k programovaniu už od ranného veku.“

Na slovenských školách Programovanie ako povinný vyučovací predmet zatiaľ chýba. Trend v školstve a programátorskej gramotnosti udávajú Veľká  Británia, Fínsko, Nórsko či Estónsko. Práve Veľká Británia sa v roku 2014 stala prvou európskou krajinou, ktorá programovanie povýšila na povinný predmet vo všetkých ročníkoch základných skôl.

Podľa riaditeľa bratislavskej cirkevnej POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  100 dolárov za 10 minút! Prečo nie? - VIDEO
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*