fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvé prognózy meteorológov: Aká bude zima 2020 v Európe?

V týchto dňoch vyšli prvé prognózy meteorológov, ktoré naznačujú, aká bude tohtoročná zima 2020/2021 v Európe. Pozrite si prvé predpovede.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pre tých, ktorí majú radi miernejšiu zimu, máme dobré správy. Prvé prognózy totiž naznačujú, že nás tohto roku čaká teplotne miernejšia zima, avšak bude dostatočne vlhká na to, aby bolo aj dosť snehu.

Neznamená to však, že počas zimného obdobia sa neobjavia studené fronty, veľmi chladné dni či výdatné sneženie a pod. V globále však prognózy napovedajú, že v priemere bude obdobie zimy (december-január-február) o niečo miernejšie než po minulé roky.

Na tejto prognóze sa viac-menej zhodli viaceré modely, ako napríklad model ECMWF či Met Office. Žiadnu dlhodobú predpoveď však nemožno považovať za úplne spoľahlivú.

V Európe sa podľa týchto prognóz na väčšine kontinentu očakávajú skôr nadpriemerné teploty, studené fronty a prieniky chladnejšieho vzduchu by mali byť v Európe menej časté.

Na pevnine sa očakávajú normálne až vlhké podmienky, čiže snehu by podľa prvých prognóz mohlo byť počas zimného obdobia dostatok, samozrejme, pokiaľ sa teploty nevyšplhajú nad 0 °C.

Vo vnútrozemí sa očakáva relatívne pokojnejšia zima, pričom nevyspytateľnú zimu môžu mať najmä obyvatelia Britských ostrovov a Škandinávie, kde sa predpovedá búrlivejší charakter počasia.

Prečítajte si tiež:
V Česku počas noci mrzlo. Teplota klesla na -3,6 °C
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií