fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri prvom stretnutí rozhoduje prvých 7 sekúnd. Vďaka týmto 7 tipom sa vám za tento čas podarí urobiť dojem

Máte tip? napíšte nám mailom

Prvých 7 sekúnd je pri prvom stretnutí najdôležitejších. Ako počas nich zaujať?

Keď sa s niekym stretneme po prvýkrát, stačí prvých 7 sekúnd na to, aby sme si k nemu vytvorili sympatie alebo antipatie. Ak chcete zaujať, prvý dojem musíte teda spraviť skutočne rýchlo. Čo teda robiť, aby ste zapôsobili a zaujali?

Usmievajte sa

Choďte na každú schôdzku a stretnutie s prirodzeným úsmevom a uvidíte, že sa zaujmete. Ľudia majú radi úsmev a veľa z neho dedukujú. Takisto vytvára endorfíny a akosi prirodzene udržuje v pozitívnom rozpoložení nielen vás ale i ľudí vo vašom okolí.

 

Majte oči na stopkách

Očný kontakt je základným a univerzálnym prejavom sociálnej dôvery, poctivosti a otvorenosti. Priamy pohľad do očí osobe, s ktorou ste sa stretli vám môže poskytnúť okamžitý pocit podpory.

 

Správny pozdrav

Niekedy stačí na to, aby sme spravili výborný prvý dojem stačí správne pozdravenie. Pozdrav by mal byť sebavedomý, no pokorný a určite zaberie, ak ho poviete s úsmevom na perách.

 

Otvorenosť

Dajte osobe, s ktorou ste sa prvýkrát stretli pocítiť, že ste otvoreným, férovým a dôveryhodným človekom. Snažte sa, aby vaša reč tela bola otvorená – rozopnite si sako, postavte sa rovno, vystrite sa a čo je najpodstatnejšie – ruky držte pozdĺž tela a za žiadnych okolností ich neprekrižujte.

Prečítajte si tiež:
Nevinná momentka mohla skončiť smrťou. Pozrite sa, čo vyfotila mama malej dcérky v jej tesnej blízkosti

 

Správne uhly

Svoj záujem môžete prejaviť napríklad prikyvovaním počas toho, ako na vás druhá osoba rozpráva a určite nič nepokazíte ani tým, že sa k nej jemne nakloníte. Ak vám robí neverbálna komunikácia problém, predstavte si, že sedíte oproti zrkadlu a nik iný v miestnosti nie je, rozhovor tak bude úprimnejší a vaša pozornosť sa bude uberať len jedným smerom.

 

Pozitívne myslenie

Pamätajte si, že pozitívne myslenie a energia sú nákazlivé rovnako ako napríklad zívanie. Taktiež nezabúdajte na to, že všetci sa radi obklopujú s dobre naladenými ľuďmi, ktorý dokážu pozitívne rozmýšľať a pútavo rozprávať. Takže stačí pár pozitívne ladených viet a dobrý dojem je na svete. Majte však na pamäti, že to platí aj naopak…

 

Uvedomte si, že to nie je ani len o vás

Klasickou chybou, ktorú ľudia vo chvíli, keď sú nervózni a v strese robia je, že hovoria iba o sebe. Preto je jedným z najlepším spôsobom, ako získať sympatie osoby, s ktorou sa prvýkrát stretnete, pýtať sa jej dobre premyslené otázky a následne aktívne počúvať, aby sme vedeli dobre reagovať.

Prečítajte si tiež:
Hlavy štátu a známe mená z politiky ako agenti 007

BONUS:

Možno o tom neviete, no pri prvom stretnutí ľudia komunikujú omnoho viac neverbálne ako verbálne. Ak chcete udržať správnu mieru tejto komunikácie, pamätajte si pomer 60:40, pričom 60 percent tvorí neverbálna komunikácia a zvyšných 40 tá verbálna.

 

 

Zdroj: BrightSide

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií