Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvý elektrický Ford Mustang čoskoro na svete

Ford Mustang Mach-E je jedným z najviac očakávaných automobilov roka. Po pompéznom odhalení na Los Angeles Auto Show 2019 sa prvá elektrická edícia vypredala za pár dní.

Pokračovanie pod reklamou

Ako budú vyzerať úvodné sériové vozidlá a kedy dorazia? Edícia Mach-E bola označená na stránke Ford ako vypredaná krátko po otvorení objednávok 18. novembra 2019. Továreň následne vyhlásila, že rezervácie sú naplnené bez toho, aby bolo uvedené koľko vozidiel sa plánuje vyrobiť. Zákazníci si stále môžu rezervovať iné modely. Ako však názov napovedá, modely First Edition prejdú montážnou linkou a budú na ceste k zákazníkom ako prvé.

Ford zverejnil niektoré detaily o preferenciách svojich zákazníkov. Dáta uvádzajú:

80% rezervácií si zvolilo rozšírený balík s trvanlivejšou 98.8 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd 480km pri pohone zadných kolies a 430km pri pohone všetkých kolies.

Štandardná batéria má kapacitu 75,7 kWh, čo podľa odhadov umožní dojazd 370km (zadný pohon) a 330km (4×4). Ford tiež vie, že 55% držiteľov rezervácií sa rozhoduje pre pohon všetkých kolies.

Šedý Ford je top

Spoločne s verziu First Edition, Ford ponúka Mach-E v prevedeniach Select, Premium, California Route 1 a GT. Posledný menovaný je najšportovejší variant a vyhliadlo si ho 35% kupujúcich v Spojených štátoch. Môže sa totiž pochváliť 465 konskými silami, výkonom 342 kW a krútiacim momentom 830 Nm, čo znamená, že elektrické SUV s pohotovostnou hmotnosťou od 2 000 do 2 200 kg bude môcť zrýchliť na stovku za menej ako päť sekúnd a konkurovať svojim bratom. Ford tvrdí, že plánuje i verziu Performance Edition, ktorá by toto zrýchlenie mala dosiahnuť za ešte kratší čas. Maximálnu rýchlosť zatiaľ továreň neprezradila.

Pokračovanie pod reklamou

Viac ako štvrtina rezervácií na nový elektrický Ford prichádza z Kalifornie. Je to logický výsledok vzhľadom na fakt, že pre kalifornských nadšencov je pripravená robustná infraštruktúra nabíjacích staníc a priateľská štátna politika. Karbonizovaná šedá je doteraz najobľúbenejšia farba, ktorú si vybralo 38% ľudí, nasleduje metalická modrá a nakoniec červená. Výroba Ford Mustang Mach-E začína na jeseň 2020. Prvé dodávky sa plánujú na zimu 2020 a začiatok roka 2021.

Prečítajte si tiež:

Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.”

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií