fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvý telefón bez batérie je na svete! Koniec každovečernému nabíjaniu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Skupina študentov z Washingtonskej univerzity zostavila telefón, ktorý nepotrebuje batériu. Hovor prebehol bez problémov!

telefon-bez-baterie-2

Tvoj vlastný smartfón k tebe zrejme už takmer prirástol. Inteligentné telefóny používame každý deň či už na fotenie, sociálne siete alebo prezeranie webu. A zrejme aj ty, čitateľ tohto článku, nabíjaš svojho miláčika každý večer. Skupinka študentov z Washingtonskej univerzity vynašla celkom slušné zariadenie, ktoré netreba nabíjať vôbec!

telefon-bez-baterie-3

Študenti na pohon zariadenia, ktoré dokázalo uskutočniť hovor prostredníctvom Skype, použili rádiové signály z okolitého prostredia. V číslach ide o energiu cca 3,5 mikro Wattu. Telefón pre svoje fungovanie nepotrebuje žiadnu batériu. Disponuje malým solárnym článkom a spomínaným prijímačom rádiových signálov z okolia.

telefon-bez-baterie

Sami sme zvedaví, ako sa projekt bude vyvíjať a čo nás čaká v budúcnosti. Predstava lietajúcich áut a telefónov (možno aj robotov) bez batérie je naozaj šokujúca 🙂

Zdroj: washington.edu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií