fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nie sú puzzle ako Pucle! Starodávna hra v novom šate od šikovných Slovákov nemá konkurenciu

Ak ste si mysleli, že už nie sú in, teraz to prehodnotíte

Vždy sa tešíme, keď objavíme niečo nové, pekné a slovenské, o čom treba dať vedieť do sveta. Také sú aj Pucle s obrázkami od našich ilustrátorov.

Ich skladaním sme trávili večery, keď sme boli malí, potom to tak akosi vyšlo z módy. Možno sme na ne aj zabudli. Tak to bolo aj v prípade Lenky a Bašky, ktoré sa poznajú ešte z čias, kedy sa platilo korunami a spoločenské hry boli to posledné, na čo v piatok večer mysleli.

Kamarátstvo, ktoré vyústilo do spoločného biznisu

Jedna vyštudovala umenie, druhá marketing. Láska k tvorivej práci a nedostatok uznania, čo sa týka kreatívy, ich dohnali k tomu, aby vymysleli niečo naozaj špeciálne.

https://www.instagram.com/p/Bx4VXF1CG_i/

„Puzzle sú z nášho pohľadu úžasná hra a zaslúžia si lepšie motívy ako tie, ktoré na puzzle bežne vidíme v obchodoch. Namiesto obrázkov, na ktoré sme boli všetci zvyknutí, sme sa rozhodli im dopriať závan čerstvého vetra a oslovili sme tvorivých ilustrátorov a umelcov. A posunuli sme to ešte ďalej…” píšu na stránke.

Chceli skrátka otvárať svet umenia a dizajnu novým spôsobom, kde prostredníctvom ilustrácií slovenských autorov dávajú dávnej hre nový vizuál a hravo prinášajú umenie do domácností a interiérov.

https://www.instagram.com/p/BqIGcP4Aa1s/

Pekné, ekologické, ale aj užitočné

Puzzle sú veľmi prospešné aj na vývoj a tréning mozgu, fungujú ako aktívna meditácia či ako prevencia proti Alzhaimerovi a stareckej demencii. Dá sa s nimi výborne trénovať jemná motorika.

https://www.instagram.com/p/BmfUD8ig2_8/

Nosným prvkom Puclí je grafický motív od výborných slovenských ilustrátorov a umelcov, ktoré potláčajú na recyklované puzzle a zasadzujú do ručne robených masívnych drevených rámov. Ani zbytočné plasty u nich nenájdete – Pucle posielajú v tubuse, do ktorého sa poľahky zmestí aj rozložiteľný bukový rám. Jednotlivé puzzle sú v bavlnenom vrecúšku a fólia, ktorou je tubus vyplnený, je od ľudí, ktorí by ju inak vyhodili. No a samotné dieliky sú z recyklovanej lepenky.

Nemôžeme zabudnúť ani na ich super výmysel, že Pucle sú vlastne nekončiaca skladačka; nepotrebujete na ne lepidlo! Kedykoľvek si ich môžete rozložiť, zložiť, zavesiť a zvesiť bez toho, aby ste čokoľvek lepili.

Pre koho? Úplne pre všetkých!

Dôkaz toho, že puzzle, resp. Pucle nie sú len pre deti. Okrem lesných zvieratiek a iných detských motívov si môžeme vybrať aj abstraktné vzory, architektonické skvosty alá Čierne diery, atmosféru rána v meste, milovníkov kvetov zase poteší Skleník alebo Jarná záhrada.

pucle
Zdroj: facebook.com/Pucle

Nielen témy jednotlivých ilustrácií, ale aj veľkosť dielikov napovedá, pre koho sú určené a vhodné:

  • 24 dielikov – cca 5 x 7 cm
  • 48 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm
  • 100 dielikov –  cca 5 x 7 cm
  • 200 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm
  • 500 dielikov – cca 2 x 2 cm
  • 1 000 dielikov – cca 2 x 2 cm

https://www.instagram.com/p/BwwRXKcgb6c/

 

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií