fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nie sú puzzle ako Pucle! Starodávna hra v novom šate od šikovných Slovákov nemá konkurenciu

Ak ste si mysleli, že už nie sú in, teraz to prehodnotíte

Máte tip? napíšte nám mailom

Vždy sa tešíme, keď objavíme niečo nové, pekné a slovenské, o čom treba dať vedieť do sveta. Také sú aj Pucle s obrázkami od našich ilustrátorov.

Ich skladaním sme trávili večery, keď sme boli malí, potom to tak akosi vyšlo z módy. Možno sme na ne aj zabudli. Tak to bolo aj v prípade Lenky a Bašky, ktoré sa poznajú ešte z čias, kedy sa platilo korunami a spoločenské hry boli to posledné, na čo v piatok večer mysleli.

Kamarátstvo, ktoré vyústilo do spoločného biznisu

Jedna vyštudovala umenie, druhá marketing. Láska k tvorivej práci a nedostatok uznania, čo sa týka kreatívy, ich dohnali k tomu, aby vymysleli niečo naozaj špeciálne.

https://www.instagram.com/p/Bx4VXF1CG_i/

„Puzzle sú z nášho pohľadu úžasná hra a zaslúžia si lepšie motívy ako tie, ktoré na puzzle bežne vidíme v obchodoch. Namiesto obrázkov, na ktoré sme boli všetci zvyknutí, sme sa rozhodli im dopriať závan čerstvého vetra a oslovili sme tvorivých ilustrátorov a umelcov. A posunuli sme to ešte ďalej…” píšu na stránke.

Chceli skrátka otvárať svet umenia a dizajnu novým spôsobom, kde prostredníctvom ilustrácií slovenských autorov dávajú dávnej hre nový vizuál a hravo prinášajú umenie do domácností a interiérov.

Prečítajte si tiež:
Fotograf odhalil zákulisie svojej tvorby. Profesionálne insta zábery môže mať naozaj každý!

https://www.instagram.com/p/BqIGcP4Aa1s/

Pekné, ekologické, ale aj užitočné

Puzzle sú veľmi prospešné aj na vývoj a tréning mozgu, fungujú ako aktívna meditácia či ako prevencia proti Alzhaimerovi a stareckej demencii. Dá sa s nimi výborne trénovať jemná motorika.

https://www.instagram.com/p/BmfUD8ig2_8/

Nosným prvkom Puclí je grafický motív od výborných slovenských ilustrátorov a umelcov, ktoré potláčajú na recyklované puzzle a zasadzujú do ručne robených masívnych drevených rámov. Ani zbytočné plasty u nich nenájdete – Pucle posielajú v tubuse, do ktorého sa poľahky zmestí aj rozložiteľný bukový rám. Jednotlivé puzzle sú v bavlnenom vrecúšku a fólia, ktorou je tubus vyplnený, je od ľudí, ktorí by ju inak vyhodili. No a samotné dieliky sú z recyklovanej lepenky.

Nemôžeme zabudnúť ani na ich super výmysel, že Pucle sú vlastne nekončiaca skladačka; nepotrebujete na ne lepidlo! Kedykoľvek si ich môžete rozložiť, zložiť, zavesiť a zvesiť bez toho, aby ste čokoľvek lepili.

Pre koho? Úplne pre všetkých!

Dôkaz toho, že puzzle, resp. Pucle nie sú len pre deti. Okrem lesných zvieratiek a iných detských motívov si môžeme vybrať aj abstraktné vzory, architektonické skvosty alá Čierne diery, atmosféru rána v meste, milovníkov kvetov zase poteší Skleník alebo Jarná záhrada.

Prečítajte si tiež:
Transparentné solárne panely sa stali skutočnosťou. Elektrinu budeme môcť získať z vlastných okien
pucle
Zdroj: facebook.com/Pucle

Nielen témy jednotlivých ilustrácií, ale aj veľkosť dielikov napovedá, pre koho sú určené a vhodné:

  • 24 dielikov – cca 5 x 7 cm
  • 48 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm
  • 100 dielikov –  cca 5 x 7 cm
  • 200 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm
  • 500 dielikov – cca 2 x 2 cm
  • 1 000 dielikov – cca 2 x 2 cm

https://www.instagram.com/p/BwwRXKcgb6c/

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií