fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pukanie prstov na rukách! Čo sa vtedy s nimi deje?

Máte tip? napíšte nám mailom

Asi najčastejší zlozvyk, ktorý poznáme, je pukanie prstov.

Niektorí hovoria, že to spôsobuje zdravotné problémy či artrózu, iní sa bránia, že ide iba o akýsi mýtus.

Istý Donald Unger sa začal tejto “problematike” venovať do takej miery, že s ňou začal experimentovať. Venoval sa tomu každý deň až 50 rokov!

Tí, ktorí máte takýto zlozvyk a pukáte si prsty na oboch rukách, by ste asi takto experimentovať nedokázali. Donald Unger si totiž pukal prsty iba na jednej ruke a spočítal, že to urobil približne 18 520-krát. Kým si na ľavej ruke prsty deň čo deň pukol, tú pravú vynechal, aby si to po päťdesiatich rokoch mohol porovnať. Ani tisíce puknutí jednej ruky nezapríčinilo žiadnu zdravotnú závadu. Nezbadal na sebe žiadne trasenie rukou či inú zmenu v porovnaní s pravou rukou.

Zaujímavý pokus, čo? Nie len tento pokus, ale aj viacero odborníkov hovorí, že pukanie prstov je bezpečné a čo sa zdravotných problémov týka, ide len o mýtus. 

Na portáli VOX sa objavilo video, ktoré zvuk puknutia znázorňuje. V prste sa vytvárajú bubliny, vďaka ktorým počujeme pri puknutí prstov zaujímavé zvuky. Ako to všetko funguje si pozrite na videu. Video je v angličtine.

Prečítajte si tiež:
Rebríček 10 najvyhľadávanejších pornoherečiek v roku 2015

Pukanie prstov a ich zvuk. Čo sa vtedy deje?

Zdroj: youtube.com, vox.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií