fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pustovník, ktorý ušiel z civilizácie a žil nahý na pustom ostrove, je úradmi nútený vrátiť sa do Japonska po 29 rokoch!

Máte tip? napíšte nám mailom

82-ročný Masafumi Nagasaki uprednostnil život osamote pred civilizáciou už v roku 1989.

Zakotvil na ostrove Sotobanari, ktorý je navštevovaný len veľmi zriedkavo. Nechodia tam dokonca ani rybári! Japonské úrady ho však nútia presťahovať sa späť na pevninu po tom, čo ho našli veľmi slabého.

Úrady mu odopreli šancu zomrieť na kilometer širokom ostrove, ktorý volal takmer tri desaťročia domovom. Masafumi Nagasaki bol jeho jediným obyvateľom, teraz žije v dome vzdialenom približne 60 km.

Na ostrove žil sám od roku 1989. Stal sa známym ako „nahý pustovník“, keď ho našiel jeden cestovateľ, ktorý píše o stroskotancoch.

Nagasaki
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3mnxrLFe5qA

Alvaro Carezo povedal pre news.com.au, že Nagasaki bol súdne vysťahovaný po tom, ako ho niekto našiel na ostrove veľmi slabého. Následne bola privolaná polícia, a tá ho umiestnila do vládneho domu v meste Ishigaki. Carezo dodal, že jeho zdravie je v poriadku a zrejme mal v tom čase Nahý pustovník len chrípku. No zároveň je to koniec jeho ostrovného života, pretože sa nemôže vrátiť.

Prečítajte si tiež:
Najmúdrejší 11-ročný študent na vysokej škole

Nagasakiho príbeh sa prvýkrát objavil v roku 2012. Na začiatku 90. rokov sa vyhýbal spoločnosti a vybudoval si svoju základňu na malom ostrove Sotobanari, kde nie je ani tečúca voda. Ostrov sa nachádza blízko Taiwanu na administratívnom území Okinawská prefektúra.

Prúdy, ktoré obopínajú ostrovček v podobe obličky, sú také nebezpečné, že si na ne netrúfnu ani skúsení rybári.

Nagasaki
Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-japan-naked-hermit/japanese-island-man-lives-as-naked-hermit-idUSBRE83G0LW20120417

Predtým, ako odišiel Nagasaki do samoty, pracoval v zábavnom priemysle. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

„Nechcem robiť to, čo mi hovorí spoločnosť. Ja sa riadim pravidlami prírodného sveta. Nemôžeš prírodu poraziť, takže ju musíš proste počúvať. To som sa dozvedel, keď som sem prišiel, a zrejme preto mi je tak dobre,“ povedal pustovník. Cestoval na neďaleký ostrov vďaka peniazom poslaným od rodiny, aby si za ne kúpil vodu a jeho hlavné jedlo – ryžové koláčiky, ktoré si varil 4-5-krát do dňa. Voda na sprchovanie či holenie pochádzala z dažďa, ktorý zachytával prostredníctvom systému zbitého kuchynského náradia.

Nagasaki
Momentálne žije asi 60 km od svojho milovaného ostrova. Zdroj: http://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/06/25/21/4DA0757600000578-5883941-image-a-42_1529958158954.jpg

Iba rok po jeho príchode mu tajfún zobral všetko oblečenie. „Chodenie len tak nahý sa skutočne nezhoduje so životom v bežnej spoločnosti, ale tu na ostrove je to správne. Je to ako uniforma.“ Celý deň zvykol tráviť na slnku, upratovať svoj prístrešok a brániť sa uhryznutiu hmyzom. Ostrov bol miestom, kde si predstavoval posledný odpočinok: „Nájsť si miesto na smrť je dôležitá vec. Rozhodol som sa, že pre mňa je takým miestom ostrov.“ Predtým si to vraj neuvedomoval – mohla to byť nemocnica či pobyt doma v obklopení rodinou.

Prečítajte si tiež:
Nevinná momentka mohla skončiť smrťou. Pozrite sa, čo vyfotila mama malej dcérky v jej tesnej blízkosti

Pozrite si o ňom krátky, 5-minútový dokument:

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5883941/Hermit-lived-naked-deserted-island-29-YEARS-returned-Japan.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií