fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska a týka sa aj Moldavska

Nariadenie o anulovaní bolo prijaté s cieľom „zabezpečiť národné záujmy Ruska v súvislosti s hlbokými zmenami, ktoré sa dejú v medzinárodných vzťahoch”.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin anuloval dekrét, ktorý čiastočne podporil suverenitu Moldavska pri riešení budúcnosti separatistického regiónu Podnestersko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dekrét, ktorý obsahoval aj časť o Moldavsku, pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska, ktorá predpokladala užšie vzťahy Moskvy s Európskou úniou a Spojenými štátmi.

Nariadenie o anulovaní dokumentu z roku 2012 zverejnili na webstránke Kremľa a uvádza, že bolo prijaté s cieľom „zabezpečiť národné záujmy Ruska v súvislosti s hlbokými zmenami, ktoré sa dejú v medzinárodných vzťahoch”. Anulovanie dekrétu je jedným z protizápadných krokov, ktoré Putin oznámil v utorok, uvádza na svojom webe denník The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podnestersko, ktoré hraničí s Ukrajinou, sa od Moldavska odtrhlo v roku 1992 a je pod kontrolou Moskvou podporovaných separatistov. Na jeho území sa nachádza približne 1 500 ruských vojakov.

Viac k témam: Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin anuloval dekrét, ktorý pred 11 rokmi načrtol zahraničnú politiku Ruska a týka sa aj Moldavska © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinský minister Kubrakov, vníma dohodu o Čiernom mori ako veľkú podporu ekonomiky
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií