fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin chce čo najskôr zriadiť v ilegálne anektovaných oblastiach Ukrajiny ruské federálne súdy

Ruský vodca chce tiež existujúce súdy v týchto oblastiach integrovať do ruského súdneho systému.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – V štyroch ukrajinských regiónoch ilegálne anektovaných Ruskom zriadia ruské federálne súdy a existujúce súdy v týchto oblastiach integrujú do ruského súdneho systému. Podľa ruského vodcu Vladimira Putina sa tak stane hneď ako to bude možné, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Súčasťou Ruska sa stali štyri nové subjekty – DPR (Donecká ľudová republika), LPR (Luhanská ľudová republika), Záporožská a Chersonská oblasť. Na týchto územiach je v pláne vytvoriť federálne súdy,“ vyjadril sa Putin v utorok počas príhovoru na 10. celoruskom zjazde sudcov v Kremli.

„Najvyšší súd, spolu s ďalšími orgánmi, majú veľa práce, aby vytvorili novú sústavu súdov a urýchlene integrovali súdy do ruského súdneho systému. A toto treba spraviť čo najskôr, ako to bude možné,“ skonštatoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Cherson, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce čo najskôr zriadiť v ilegálne anektovaných oblastiach Ukrajiny ruské federálne súdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
USA podľa Bidena nedodajú Ukrajine rakety, ktoré by mohli zasiahnuť Rusko. Rozumné rozhodnutie, reagoval Medvedev
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií