fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska

Ruskí predstavitelia podporujú informačnú operáciu, ktorá falošne označí ruskú vojnu na Ukrajine za nevyhnutnú pre ďalšiu existenciu Ruskej federácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Rétorika ruského prezidenta Vladimira Putina sa rovná pokusu obviniť Ukrajinu a Západ z ohrozovania existencie Ruskej federácie, aby takto zakryl neúspechy Rusov na bojisku. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukraijne

Tí tvrdia, že ruskí predstavitelia podporujú informačnú operáciu, ktorá falošne označí ruskú vojnu na Ukrajine za nevyhnutnú pre ďalšiu existenciu Ruskej federácie.

ISW pripomenul, že v rozhovore pre televíznu stanicu Rossija-1 z 26. februára ruský vodca Vladimir Putin varoval, že nevie, či „také etnikum ako ruský ľud môže prežiť v podobe, v akej existuje dnes”, ak sa Západu podarí „zničiť Ruskú federáciu a nastoliť kontrolu nad jej časťami”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

ISW sa domnieva, že Putin pravdepodobne dúfa, že vytvorí informačné podmienky, aby obvinil Ukrajinu a Západ z ohrozenia prežitia Ruskej federácie v reakcii na ruské vojenské zlyhania a západnú podporu ukrajinských víťazstiev.

„Putinove vyhlásenia sú navrhnuté tak, aby podnecovali k podpore vojny v Rusku a na Západe vyvolávali obavy z nestability,” uvádza ISW a dodáva, že Putin chce týmto odradiť Západ od podpory Ukrajiny a presvedčiť ho k tomu, aby prinútil Kyjiv akceptovať ruské požiadavky.

Prečítajte si tiež:
Dodávky zbraní zo Západu predlžujú vojnu na Ukrajine a vťahujú NATO do konfliktu, tvrdí Šojgu

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií