fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin láka cudzincov do boja na Ukrajine v radoch ruskej armády výmenou za jednoduchšie udelenie občianstva

Rusko čelí ťažkostiam pri udržiavaní počtu vojakov, keďže sa snaží vyhnúť úplnej mobilizácii na svojom území.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2023 (SITA.sk) – Prezident Ruska Vladimir Putin v pondelok podľa webovej stránky ruskej vlády podpísal dekrét o zjednodušení procesu udelenia občianstva cudzím štátnym príslušníkom a ľuďom bez občianstva, ktorí budú bojovať v radoch ruskej armády na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské občianstvo zjednodušenou cestou poskytnú tým, ktorí podpíšu zmluvu o službe v ruskej armáde na jeden rok. Nárok na občianstvo podľa dekrétu budú mať aj ich manželky, deti a rodičia.

Dekrét nadobudol okamžitú účinnosť. Informuje o tom portál Kyiv Independent. Rusko čelí ťažkostiam pri udržiavaní počtu vojakov, keďže sa snaží vyhnúť úplnej mobilizácii na svojom území.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin láka cudzincov do boja na Ukrajine v radoch ruskej armády výmenou za jednoduchšie udelenie občianstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií