fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin na stretnutí so Si Ťin-pchingom nedosiahol čo chcel, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny

Si chválil Putina a posilnil pozíciu Číny v politickom urovnaní vojny na Ukrajine, ale nezašiel veľmi ďalej.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.3.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne nedokázal zabezpečiť neobmedzené bilaterálne partnerstvo s Čínou počas trojdňovej návštevy čínskeho lídra Si Ťin-pchinga, ktorý v stredu odcestoval z Moskvy. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin a Si v utorok podpísali spoločné vyhlásenie o prehĺbení partnerstva a strategickej spolupráce. ISW však hovorí, že záväzky zo strany ruského prezidenta a jeho čínskeho partnera sú „zreteľne nevyvážené”. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Si chválil Putina a posilnil pozíciu Číny v politickom urovnaní vojny na Ukrajine, ale nezašiel veľmi ďalej. „Naopak, Putin ohlásil viacero opatrení, ktoré signalizujú, že Rusko pokračuje v orientácii k závislosti od Číny v energetike a hospodárskych sektoroch, čo sa zdá veľmi jednostranné,” konštatuje ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Si navyše nesignalizoval úmysel podporiť ruskú vojnu na Ukrajine nad rámec vágnych diplomatických ubezpečení, čo je pravdepodobne menej, ako Putin chcel na rokovaniach dosiahnuť,” uviedol inštitút. „Putin pravdepodobne nedokázal zabezpečiť taký druh partnerstva, ktoré potrebuje a veľmi si želá,” dodal ISW.

Prečítajte si tiež:
Nórsko a Dánsko dodajú Ukrajine tisíce kusov delostreleckej munície

Viac k témam: Čínsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin na stretnutí so Si Ťin-pchingom nedosiahol čo chcel, uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií