fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin nariadil 36-hodinové prímerie na Ukrajine, vypočul výzvy patriarchu Kirilla

Mychajlo Podoľak návrh patriarchu Kirilla odmietol ako „cynickú pascu a prvok propagandy”.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok nariadil ministrovi obrany, aby na Ukrajine zaviedol 36-hodinové prímerie od piatkového poludnia do polnoci zo soboty na nedeľu. Oznámil to Kremeľ, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení uvádza, že tak robí na základe výzvy lídra ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarchu Kirilla. „Vzhľadom na skutočnosť, že v oblastiach bojov žije množstvo obyvateľov vyznávajúcich pravosláviu, vyzývame ukrajinskú stranu, aby vyhlásila pokoj zbraní a dala im možnosť zúčastniť sa na bohoslužbách,“ vyjadril sa Putin.

Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, predtým Kirillov návrh odmietol ako „cynickú pascu a prvok propagandy”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kirill je hlasným podporovateľom ruskej vojny na Ukrajine a pred časom sa v kázni vyjadril, že „vojenská služba zmyje všetky hriechy”. Podľa agentúry AP pred časom ruskú vojnu ospravedlňoval ako súčasť „metafyzického boja” na zabránenie liberálnemu ideologickému zasahovaniu zo Západu.

Viac k témam: Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin nariadil 36-hodinové prímerie na Ukrajine, vypočul výzvy patriarchu Kirilla © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Český prezident Zeman je v nemocnici, prerušil svoju dovolenku v Lánoch
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií