fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin nariadil, aby sa po celom Rusku vybudovali múzeá venované „hrdinskej“ vojne na Ukrajine

Kremeľ tvrdo pracuje na presadzovaní svojho naratívu v súvislosti s vojnou na Ukrajine pred „domácim obecenstvom“.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin nariadil vybudovať múzeá, ktoré budú venované pripomienke vojnových udalostí na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, v piatok to uviedol Kremeľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Múzeá, ktoré budú vybudované po celej krajine, budú predstavovať „udalosti špeciálnej vojenskej operácie a hrdinské činy jej účastníkov“, uvádza sa vo vyhlásení Kremľa.

Putin stanovil termín do konca roka, aby šéfovia rezortov kultúry, obrany, školstva a vedy podali správu o postupe realizácie galérií, ktoré majú byť zriadené regionálnymi a obecnými úradmi. Putin nariadil ministerstvu obrany, aby dalo dohromady artefakty vhodné na vystavenie v týchto múzeách.

Kremeľ tvrdo pracuje na presadzovaní svojho naratívu v súvislosti s vojnou na Ukrajine pred „domácim obecenstvom“. Od vypuknutia vojny stupňuje cenzúru médií, pričom zakázal už väčšinu tých zahraničných a nezávislých.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Múzeum, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Putin nariadil, aby sa po celom Rusku vybudovali múzeá venované „hrdinskej“ vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruský herec Artur Smoljaninov čelí za kritiku vojny na Ukrajine vyšetrovaniu, úrady idú aj po filantropovi Ziminovi
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií