Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin neplánuje dobyť Charkov, primárnym cieľom ruskej ofenzívy je vytvorenie nárazníkovej zóny

Moskva podnikla útoky v Charkovskej oblasti v rámci odpovede na ukrajinské ostreľovanie ruskej Belgorodskej oblasti.

17.5.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v piatok povedal, že cieľom ruskej ofenzívy v ukrajinskej Charkovskej oblasti je vytvoriť nárazníkovú zónu, ale neplánuje dobyť mesto. Neuviedol však príčinu, prečo chce vytvoriť nárazníkovú zónu na území iného štátu a nie priamo v Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin počas piatkovej návštevy v čínskom Charbine pre novinárov povedal, že Moskva podnikla útoky v Charkovskej oblasti v rámci odpovede na ukrajinské ostreľovanie ruskej Belgorodskej oblasti.

Verejne som povedal, že ak to bude pokračovať, budeme nútení vytvoriť bezpečnostnú zónu, sanitárnu zónu,“ povedal Putin. Ruskí vojaci podľa neho údajne postupujú podľa plánu, pričom dodal, že Moskva zatiaľ neplánuje dobyť Charkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Putin neplánuje dobyť Charkov, primárnym cieľom ruskej ofenzívy je vytvorenie nárazníkovej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií