fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin obvinil Západ z túžby po dominancii, a že Ukrajincov využíva ako potravu pre delá

Vladimir Putin tiež obvinil Západ z „vykorisťovania“ Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin obvinil túžbu Západu po udržaní si dominancie vo svete zo zvyšovanie rizika potenciálneho konfliktu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informuje spravodajský portál Sky News, vyhlásil to vo videoodkaze pre samit ministrov obrany Šanghajskej organizácie spolupráce a skupiny bývalých sovietskych republík.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Potenciál pre konflikt vo svete rastie a je to priamy dôsledok pokusov západných elít zachovať si akýmkoľvek spôsobom svoju politickú, finančnú, vojenskú a ideologickú dominanciu,“ povedal Putin s tým, že „úmyselne znásobujú chaos a zhoršujú medzinárodnú situáciu“.

Zároveň obvinil Západ z „vykorisťovania“ Ukrajiny, kde Rusko vedie vojnu, a využívania jej obyvateľov ako „potravy pre delá“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin obvinil Západ z túžby po dominancii, a že Ukrajincov využíva ako potravu pre delá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií