Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin oznámil, že plánuje svoje námorníctvo posilniť o desiatky nových lodí (foto)

Oznámil to počas prehliadky pri príležitosti Dňa ruského námorníctva v Petrohrade.

30.7.2023 (SITA.sk) – Ruské námorníctvo si plánuje zaobstarať 30 nových lodí rôznych tried, aby doplnilo flotilu. Počas prehliadky pri príležitosti Dňa ruského námorníctva v Petrohrade to oznámil ruský vodca Vladimir Putin. Jednou z lodí by mala byť raketová korveta Merkúr. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Rusko sebaisto plní rozsiahle úlohy národnej námornej politiky a neustále zvyšuje silu svojej flotily,“ povedal Putin.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov informoval, že na prehliadke sa s Putinom zúčastnili aj štyria africkí lídri, ktorí zostali v Petrohrade po rusko-africkom samite z predošlých dní.

Viac k témam: Deň ruského námorníctva v Petrohrade, Hovorca Kremľa, raketová korveta Merkúr, ruské námornícstvo, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Putin oznámil, že plánuje svoje námorníctvo posilniť o desiatky nových lodí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií