Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin plánuje cestu do Číny, témy sú obsiahle a potenciál má aj „konštruktívna interakcia“

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa naposledy stretol s Putinom v marci počas štátnej návštevy v Kremli.

12.7.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin plánuje navštíviť Čínu, kde by sa mal zúčastniť na rokovaniach na vysokej úrovni. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Presný termín cesty ruského vodcu zatiaľ nedohodli, no podľa Peskova by sa malo diskutovať o obchodnej a hospodárskej spolupráci, ako aj o globálnych otázkach.

Témy sú pomerne obsiahle, samozrejme, predovšetkým dvojstranná obchodná a hospodárska spolupráca, ale dôležitá je aj výmena názorov na situáciu vo svete, v rôznych regiónoch, ktoré sú pre každú z našich krajín mimoriadne dôležité,“ povedal Peskov novinárom počas pravidelného telefonátu. Zdôraznil pritom potenciál „konštruktívnej interakcie“ medzi Ruskom a Čínou na základe ich „spoločnej vízie medzinárodných vzťahov“.

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa naposledy stretol s Putinom v marci počas štátnej návštevy v Kremli. Obaja lídri vtedy vyzdvihli úzke väzby a strategické vízie, ktoré zdieľajú ich krajiny.

Viac k témam: Kremeľ, Medzinárodná spolupráca, oficiálna návšteva, rusko-čínske vzťahy, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin plánuje cestu do Číny, témy sú obsiahle a potenciál má aj „konštruktívna interakcia“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií