Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu

Vlani v júli parlament krajiny odsúhlasil zvýšenie maximálneho veku, v ktorom môžu byť muži odvedení do služby, na 30 z 27 rokov.

31.3.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu. Informuje o tom portál Sky News, ktorý cituje internetovú stránku Kremľa. Ročnú povinnú vojenskú službu musia v Rusku absolvovať muži vo veku nad 18 rokov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vlani v júli parlament krajiny odsúhlasil zvýšenie maximálneho veku, v ktorom môžu byť muži odvedení do služby, na 30 z 27 rokov. Brancov podľa zákona nemôžu nasadiť do bojov mimo Ruska. Vlani v septembri na povinnú vojenskú službu v Rusku povolali 130-tisíc ľudí a na jar minulého roka 147-tisíc brancov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií