Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podpísal zákon zvyšujúci vekovú hranicu pre vojakov, aj osoby v mobilizačnej rezerve

Nové pravidlá vstúpia do platnosti 1. januára 2024.

24.7.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v pondelok podpísal zákon, ktorý o päť rokov zvyšuje vekovú hranicu pre určité kategórie občanov, aby mohli zostať v ruskej vojenskej zálohe, keď Moskva zintenzívňuje útoky na Ukrajinu.

Zmeny federálneho zákona o vojenskej službe, ktoré zverejnili na oficiálnom portáli právnych informácií, zvyšujú tieto limity pre rôzne kategórie príslušníkov ruskej armády vrátane vojakov, námorníkov, seržantov, majstrov, práporčíkov a námorných podporučíkov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pre vojakov, námorníkov a seržantov sa veková hranica zvyšuje z 35 na 40 rokov. V prípade ďalších dvoch kategórií sa limit zvyšuje zo 45 na 50 rokov a pre námorných podporučíkov je to z 50 rokov na 55. Zákon navyše predlžuje maximálnu vekovú hranicu pre osoby v mobilizačnej rezerve.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Nové pravidlá vstúpia do platnosti 1. januára 2024. Do 1. januára 2028 bude trvať prechodné obdobie, keď budú občania v rezerve postupne prechádzať do dôchodku.

Viac k témam: Nový zákon, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk – Putin podpísal zákon zvyšujúci vekovú hranicu pre vojakov, aj osoby v mobilizačnej rezerve © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií