fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin pokračuje v jadrových hrozbách len z jedného dôvodu, vojnoví experti hovoria o zastrašovaní

V najnovšej aktualizácii to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Kremeľ sa naďalej spolieha na to, že obavy z jadrovej eskalácie vojny na Ukrajine odradia západné krajiny od poskytovania pomoci Kyjevu. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa sa odvoláva na štvrtkové stretnutie amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena a šéfa ruskej diplomacie Sergeja Lavrova na okraji samitu G20 v indickom Naí Dillí. Blinken na ňom povedal, že Spojené štáty budú podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“. Taktiež sa vyjadril, že Rusko by sa malo znovu pripojiť k Novej dohode START o kontrole jadrových zbraní, od ktorej nedávno odstúpilo.

ISW tvrdí, že neustále nedôveryhodné hrozby Kremľa týkajúce sa jadrovej eskalácie konfliktu majú za cieľ zastrašiť Západ a osloviť (kremeľskú) ultranacionalistickú základňu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dohoda START, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, samit G20
Zdroj: SITA.sk – Putin pokračuje v jadrových hrozbách len z jedného dôvodu, vojnoví experti hovoria o zastrašovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Českej republike budú cvičiť ukrajinskí vojaci, prvá rotácia je naplánovaná ešte na tento rok
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií