fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin priznal komplikovanú situáciu na Ukrajine, bezpečnostné zložky majú mať maximálnu pripravenosť

Zriedkavé priznanie odznelo v prednahratom sviatočnom prejave k ruským bezpečnostným zložkám, ktoré zverejnil Kremeľ.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin uznal, že situácia v štyroch Ruskom okupovaných územiach na východe a juhu Ukrajiny je „mimoriadne komplikovaná“. Zriedkavé priznanie odznelo v prednahratom sviatočnom prejave k ruským bezpečnostným zložkám, ktoré v utorok zverejnil Kremeľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin v ňom spomenul „náročné úlohy“, ktorým v Luhanskej, Doneckej, Zaporižskej a Chersonskej oblasti čelia bezpečnostné služby. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Výzva k bezpečnostným službám

Putin vyzval bezpečnostné služby, aby urobili všetko, čo je vo ich silách, aby obyvateľom okupovaných oblastí „zaistili bezpečnosť a rešpektovali ich práva a slobody“. Tiež sľúbil, že sily dostanú nové „moderné vybavenie a zbrane aj skúsený personál“.

Putin okrem toho vyzval bezpečnostné zložky, aby preukázali „maximálnu pripravenosť“ a „sústredenosť“ na zintenzívnenie sledovania „zradcov, špiónov a diverzantov“.

Putin zároveň v Kremli ocenil dosadených gubernátorov daných oblastí. Denis Pušilin z Doneckej, Leonid Pasečnik z Luhanskej, Jevgenij Balickyj zo Zaporižžskej a Vladimir Saldo z Chersonskej oblasti dostali najvyššie štátne vyznamenanie Ruskej federácie.

Falošné referendá

Rusko nelegálne anektovalo Luhanskú, Doneckú, Zaporižžskú a Chersonskú oblasť po septembrových falošných referendách, čím podľa Ukrajiny a Západu porušilo medzinárodné právo. Moskva má v týchto oblastiach problémy už od začiatku, keďže už pri anexii neboli pod úplnou ruskou kontrolou.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská armáda v Chersonskej oblasti napreduje, ruskí vojaci nie sú dobre pripravení a “plnia rolu potravy pre delá“

Len o niekoľko týždňov neskôr Ukrajina znovu získala späť mesto Cherson, hlavné mesto rovnomennej oblasti, oslobodila zhruba 10-tisíc kilometrov štvorcových územia a posunula svoje delostrelectvo na dostrel k anektovanému polostrovu Krym.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin priznal komplikovanú situáciu na Ukrajine, bezpečnostné zložky majú mať maximálnu pripravenosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií