fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin sa mýlil, že rýchlo porazí Ukrajinu a rozbije NATO, tvrdí generál Milley

Mark Milley povedal, že kým si Vladimir Putin nezvolí ukončenie vojny, medzinárodné spoločenstvo bude pokračovať v podpore Ukrajiny vybavením a schopnosťami, ktoré potrebuje na svoju obranu.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.2.2023 (SITA.sk) – Necelý rok od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu už Moskva „strategicky, operačne a takticky prehrala“. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok to v Bruseli povedal predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley. „Putin si myslel, že dokáže rýchlo poraziť Ukrajinu, rozbiť NATO a konať beztrestne. Mýlil sa,“ povedal najvyšší americký generál.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajina zostáva slobodná, zostáva nezávislá… NATO a táto koalícia nikdy neboli silnejšie a Rusko je teraz celosvetovým vyvrheľom. A svet zostáva inšpirovaný ukrajinskou statočnosťou a húževnatosťou. Stručne povedané, Rusko prehralo – strategicky, operačne a takticky, pričom na bojisku platí obrovskú cenu,“ dodal.

Milley a americký minister obrany Lloyd Austin sú momentálne v belgickej metropole na stretnutí kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny, aby prediskutovali pokračujúcu podporu Kyjevu v boji proti Rusku. Milley v utorok povedal, že kým si Putin „nezvolí ukončenie vojny“, medzinárodné spoločenstvo „bude pokračovať v podpore Ukrajiny vybavením a schopnosťami, ktoré potrebuje na svoju obranu“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin sa mýlil, že rýchlo porazí Ukrajinu a rozbije NATO, tvrdí generál Milley © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kľúčový most spájajúci Rusko s Krymom pohltil veľký požiar, museli zastaviť dopravu (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií