fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin trpí chronickými bolesťami a je menej isté, že zostane pri moci nasledujúce roky, tvrdí dánska rozviedka

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na dánsku rozviedku.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin netrpí smrteľnou chorobou, ale po niekoľkých pádoch a nehodách pociťuje silné chronické bolesti, čo môže časom ovplyvniť jeho zotrvanie pri moci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na dánsku rozviedku.

Upravili prognózu

Dánska vojenská spravodajská služba vo svojej výročnej správe za rok 2021 uviedla, že Putin „veľmi pravdepodobne“ zostane lídrom Ruska aj po ďalších prezidentských voľbách v roku 2024. Vo svojej správe za rok 2022 však túto prognózu upravila a tvrdí, že je menej isté, že Putin zostane pri moci počas nasledujúcich piatich rokov.

Elita môže chcieť silnejšieho človeka

Naša najväčšia neistota sa však týka jeho zdravia alebo toho, že by ho niekto odstránil pre jeho podlomené zdravie,“ povedal predstaviteľ spravodajskej služby identifikovaný ako Joakim. Dáni sa taktiež domnievajú, že Putin predtým trpel určitou formou rakoviny a liečil sa na ňu v čase, keď rozpútal vojnu na Ukrajine, čo mohlo ovplyvniť niektoré jeho rozhodnutia.

Prečítajte si tiež:
Moskva recipročne vyhostila dvoch fínskych diplomatov, Rusko ohlásilo aj vystúpenie z Rady štátov Baltského mora

Dánska rozviedka neočakáva, že Putin zomrie na chorobu, ktorou trpí. Časom to však podľa nej môže viesť k tomu, že ruská elita bude chcieť vidieť pri kormidle silnejšieho človeka. „Máme pevný dojem, že časť elity vidí, že sa uberá nesprávnou cestou,“ dodal príslušník dánskej vojenskej spravodajskej služby.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská spravodajská služba, zdravotný stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin trpí chronickými bolesťami a je menej isté, že zostane pri moci nasledujúce roky, tvrdí dánska rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií