fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin tvrdí, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná a jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane

Putin tiež povedal, že Rusko musí „pokračovať v podpore a zlepšovaní pripravenosti“ svojich jadrových zbraní a že Moskva nemá žiadne limity, čo sa týka financovania svojej armády.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v stredu povedal, že „je zrejmé“, že vojna na Ukrajine bola nevyhnutná. K jej vypuknutiu poznamenal, že je „lepšie dnes ako zajtra“, že k nej došlo. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukázalo sa, že strety s týmito silami vrátane Ukrajiny boli nevyhnutné. Jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane,“ povedal počas stretnutia s predstaviteľmi ruského ministerstva obrany.

„Samozrejme, že vojenské operácie sú vždy spojené s tragédiou a stratami ľudí. Veľmi dobre tomu rozumieme a sme si toho vedomí. Ale keďže to bolo nevyhnutné, lepšie dnes ako zajtra,“ pokračoval.

Zopakoval, že ciele Ruska vo vojne na Ukrajine, ktorá pôvodne podľa plánov Moskvy mala trvať niekoľko dní, budú dosiahnuté.

Putin tiež povedal, že Rusko musí „pokračovať v podpore a zlepšovaní pripravenosti“ svojich jadrových zbraní a že Moskva nemá žiadne limity, čo sa týka financovania svojej armády. „Vláda dá všetko, čo armáda potrebuje,“ skonštatoval Putin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Nemecko poskytne Ukrajine na vojenskú pomoc miliardu eur

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin tvrdí, že vojna na Ukrajine je nevyhnutná a jedinou otázkou bolo, kedy sa to stane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií