Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin urobil zmeny, Šojgu má novú funkciu a ruským ministrom obrany je Belousov

Zmeny vo vládnom kabinete sa dejú v čase, keď Vladimir Putin začína svoje piate funkčné obdobie v pozícii prezidenta Ruska.

13.5.2024 (SITA.sk) – Vladimir Putin v nedeľu nahradil Sergeja Šojgua na poste ministra obrany. Udialo sa tak v rámci zmien vo vládnom kabinete, ktoré sa dejú v čase, keď Putin začína svoje piate funkčné obdobie v pozícii prezidenta Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin v nedeľu podpísal dekrét o vymenovaní Šojgua za tajomníka Bezpečnostnej rady Ruska, uviedol Kremeľ. Menovanie bolo oznámené krátko po tom, ako Putin navrhol Andreja Belousova, aby sa stal ministrom obrany namiesto Šojgua.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Oznámenie o novej funkcii Šojgu prišlo v čase, keď úrady hlásili 13 mŕtvych a ďalších 20 zranených v ruskom pohraničnom meste Belgorod, kde sa 10-poschodový bytový dom čiastočne zrútil po údajnom ukrajinskom ostreľovaní. Ukrajina incident nekomentovala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Putin urobil zmeny, Šojgu má novú funkciu a ruským ministrom obrany je Belousov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií