fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin vládne ako prezident už štvrté funkčné obdobie. Bude kandidovať aj v roku 2024?

Dmitrij Peskov v pondelok na otázky novinárov, či chce Putin kandidovať v nasledujúcich voľbách, odpovedal, že „prezident v tejto súvislosti neurobil žiadne vyjadrenie“.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na rozprávanie o možnej prezidentskej kandidatúre ruského vodcu Vladimira Putina vo voľbách v roku 2024 je ešte „priskoro“. Vyjadril sa tak hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, informuje spravodajský portál CNN.

Prezident v tejto súvislosti neurobil žiadne vyjadrenie,“ povedal Peskov v pondelok novinárom, keď sa ho pýtali, či chce Putin kandidovať v nasledujúcich voľbách. „Práca pokračuje ako súčasť prezidentovho bežného rozvrhu,“ dodal.

V reakcii na otázku, či sa Kremeľ už začal pripravovať na kampaň, Peskov uviedol, že je „priskoro“ o tom hovoriť, keďže Kremeľ má „veľa aktuálnych udalostí“ a Putin má „veľmi aktívny rozvrh a rušnú agendu“.

Putin v súčasnosti vládne ako prezident už štvrté funkčné obdobie a pri moci je v podstate už od roku 1999, keď ho prvý raz vymenovali za premiéra. Neskôr sa stal úradujúcim prezidentom, keď odstúpil jeho predchodca Boris Jeľcin. V roku 2021 pritom podpísal zmenu ústavy, ktorá mu umožňuje uchádzať sa o ďalšie dva šesťročné mandáty, keď sa v roku 2024 skončí ten súčasný.

Prečítajte si tiež:
Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vládne ako prezident už štvrté funkčné obdobie. Bude kandidovať aj v roku 2024? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií